Ruské útoky zasiahli desať oblastí a vyžiadali si životy civilistov, na Chmeľnyckyj vypustili drony

Ukrajinský vojak, dron
Foto: ilustračné, SITA/AP
  • aktualizované 27. februára 2023, 14:59

Ruské útoky za uplynulý deň zasiahli desať ukrajinských oblastí a podľa miestnych úradov zabili troch civilistov. Terčom útokov boli Chmeľnycká, Kyjevská, Donecká, Chersonská, Charkovská, Sumská, Mykolajivská, Záporožská, Dnipropetrovská a Luhanská oblasť. Informuje o tom portál Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruské sily zasiahli mesto Chmeľnyckyj na západe Ukrajiny iránskymi dronmi, pričom zabili jedného civilistu a štyroch ďalších zranili, uviedol na komunikačnej platforme Telegram starosta mesta Oleksandr Symčyšyn. Neskôr gubernátor oblasti Serhij Hamalij informoval, že jeden zo zranených zomrel v nemocnici.

Chersonskú oblasť na juhu Ukrajiny ruské sily zasiahli 97-krát s použitím raketometov, mínometov, tankov, dronov a delostrelectva, uviedla v pondelok vojenská administratíva oblasti. Pri týchto útokoch zomrel jeden civilista.

Ukrajinské úrady v pondelok ráno informovali, že protivzdušná obrana zostrelila 11 zo 14 dronov Šáhid, ktoré vypustilo Rusko. Väčšinu z nich pritom podľa predbežných odhadov zničili pri Kyjeve.

„Útok dronmi bol vykonaný vo dvoch vlnách a bol natiahnutý najviac ako sa dalo… Preto nočný letecký poplach v Kyjeve trval dlhých päť a pol hodiny,“ uviedla vojenská administratíva hlavného mesta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom