Rusi majú podľa Zelenského šialené taktiky, ale Ukrajinci držia v Donbase dva kľúčové mestá (video)

Volodymyr Zelenskyj
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: archívne, Ukrainian Presidential Press Office via AP.

Ruské taktiky na východe Ukrajiny sú podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského šialené. Napriek opakovaným útokom v Donbase sa však ukrajinské sily držia vo dvoch kľúčových mestách. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Najhoršie boje sú podľa Zelenského pri Avijivke a Bachmute. „Tu je šialenosť ruského velenia najočividnejšia. Deň za dňom, po mesiace, tam privádzajú na smrť ľudí, koncentrujú najväčšiu úroveň delostreleckých útokov,“ povedal.

Rusko sa opakovane snaží obsadiť Bachmut, ktorý je na hlavnej trase medzi Ukrajinou kontrolovanými mestami Slavjansk a Kramatorsk. Prezidentov poradca Oleksij Arestovyč v utorok povedal, že počas jedného dňa nepriateľ zaútočil na Bachmut osemkrát, ale každý raz ich útoky potlačili.

Na margo okupovaného Chersonu, kde sa už niekoľko týždňov očakáva veľký útok, sa Zelenskyj nevyjadril. „Vo všeobecnosti posilňujeme naše pozície v celej frontovej línii, znižujeme schopnosti útočníkov, ničíme ich logistiku a pripravujeme dobré správy pre Ukrajinu,“ skonštatoval.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Volodymyr Zelenskyj