Rusi majú na Ukrajine logistické problémy a vojakom chýbajú potraviny aj palivo

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ukrajina, Rusko, invázia, vojna
Ukrajinský vojak sa pozerá ďalekohľadom na vojenské kontrolné stanovište v Lityne na Ukrajine, streda 16. marca 2022. Foto: SITA/AP

Rusko zaznamenalo počas tohto týždňa na Ukrajine iba minimálny pokrok. Informuje o tom spravodajský web BBC s odvolaním sa na britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

V piatkovom vyhlásení sa uvádza, že ukrajinské sily v okolí Kyjeva a Mykolajiva „pokračujú v marení ruských pokusov o obkľúčenie miest“. Britské ministerstvo obrany poznamenáva, že Charkov, Černihiv, Sumy a Mariupoľ zostávajú obkľúčené ruskými silami a zažívajú silné ostreľovanie.

Ako ďalej na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uvádza spomenutý rezort, ruskú inváziu naďalej sprevádzajú logistické problémy. Rusi majú obmedzené možnosti pri efektívnom zásobovaní svojich predsunutých jednotiek čo i len základnými potrebami, ako sú potraviny a palivo.

Neprestajné ukrajinské protiútoky nútia Rusko odkláňať veľké množstvo vojakov na obranu vlastných zásobovacích trás. Zároveň podľa Británie Rusi nedostatočne kontrolujú vzdušný priestor.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať