Rudolf Bauer má podporu košickej pravice, podpísala dohodu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Voľby
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

KOŠICE 12. novembra (WEBNOVINY) – Pred druhým kolom volieb predsedu Košického samosprávneho kraja sa podarilo pravici uzavrieť dohodu o volebnej a povolebnej koalícii.

Budú podporovať Rudolfa Bauera (KDS), ktorý skončil v prvom kole za Zdenkom Trebuľom. Dohodu podpísali dnes za účasti novinárov v košickej centrále KDS. Koalíciu tvoria KDS, SaS, SDKÚ-DS, KDH, OKS, Nová väčšina-Dohoda. Všetky strany vyjadrili záujem, aby sa pravicoví voliči postavili za kandidáta Rudolfa Bauera a pravica dosiahla víťazstvo.

OFICIÁLNE VÝSLEDKY PRVÉHO KOLA VOLIEB nájdete v TOMTO ČLÁNKU.

„Našou úlohou v druhom kole je mobilizovať voličov a keď sa to podarí, verím, že máme veľkú šancu vyhrať. Chceme vytrhnúť kraj z doterajšej letargie a naštartovať zmenu vo všetkých oblastiach. Je to dohoda aj o povolebnej spolupráci a chceme postupovať spoločne. Nielen Bratislavský, ale ani Košický kraj by nemal byť červený,“ povedal Bauer. Doložil, že chcú presvedčiť voličov, že zmena je potrebná.

Ako uviedol Bauer, nemieni vnášať do druhého kola volebného boja konflikt medzi osobami. Nepoprel však, že ak bude konflikt, tak konflikt hodnôt, konflikt v uhle pohľadu, ako má byť spravovaný kraj.

„Som rád, že sa nám podarilo vytvoriť pravicovo-centristickú koalíciu. Ak sa nám podarí zmobilizovať voličov, môže náš kandidát vyhrať,“ povedal neúspešný kandidát v prvom kole za SaS Rastislav Masnyk.

Obrazom: Kandidát na KSK Rudolf Bauer

Kandidát na predsedu KSK
Rudolf Bauer počas TB na tému: podpora stredopravých strán Rudolfovi Bauerovi v 2. kole volieb predsedu KSK Košice, 13. november, 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer

Kandidát na predsedu KSK
Rudolf Bauer (v strede) počas TB na tému: podpora stredopravých strán Rudolfovi Bauerovi v 2. kole volieb predsedu KSK Košice, 13. november, 2013 Foto: SITA/Ivan Fleischer
Kandidát na predsedu KSK
Rudolf Bauer (dole) počas TB na témua: podpor stredopravých strán Rudolfovi Bauerovi v 2. kole volieb predsedu KSK Košice, 13. november, 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer
Kandidát na predsedu KSK
Rudolf Bauer počas (v strede) TB na tému: podpora stredopravých strán Rudolfovi Bauerovi v 2. kole volieb predsedu KSK Košice, 13. november, 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer
Kandidát na predsedu KSK
Rudolf Bauer počas TB na tému: podpora stredopravých strán Rudolfovi Bauerovi v 2. kole volieb predsedu KSK Košice, 13. november, 2013 Foto: SITA/Ivan Fleischer

„Je to veľká šanca poraziť kandidáta Smeru Zdenka Trebuľu a šanca na zmenu riadenia po ôsmich rokoch vlády Smeru v Košickom kraji,“ povedal podpredseda SDKÚ-DS Viliam Novotný. Doložil, že od voličov dostali možnosť na reparát. Vyslovil presvedčenie, že ho zvládnu a zavŕšia úspechom.

„KDH vyzýva všetkých členov a sympatizantov na podporu Bauera v druhom kole volieb, na uskutočnenie slušnejšieho a transparentnejšie fungovania Košického samosprávneho kraja,“ uviedol krajský podpredseda KDH Milan Bereš.

Druhé kolo regionálnych volieb sa bude konať v sobotu 23. novembra. V prvom kole skončil Rudolf Bauer (kandidoval za KDS) druhý so ziskom vyše 24,5 percenta.

Pred ním skončil súčasný predseda KSK Zdenko Trebuľa, kandidát strany Smer-SD s podporou SMK a Most Híd, ktorý v prvom kole regionálnych volieb na post predsedu Košického samosprávneho kraja získal vyše 48,5 percenta hlasov zúčastnených voličov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Viliam NovotnýZdenko Trebuľa