Rossi odjazdil jubilejné preteky, Márquez najrýchlejší v MotoGP a Miller oslavoval v štýle „shoey“

Jack Miller, Veľká cena Austrálie
Jack Miller na stupňoch pre víťazov po Veľkej cene Austrálie. Foto: twitter.com.

Španiel Marc Márquez jednoznačným spôsobom ovládol Veľkú cenu Austrálie pretekov cestných motocyklov v najsilnejšej kubatúre MotoGP.

Márquez deklasoval konkurenciu

Už istý majster sveta deklasoval konkurenciu, triumfoval s viac než 11-sekundovým náskokom a vyhral už piate podujatie v sérii. Naďalej platí, že rodák z mesta Cervera neskončil v tejto sezóne horšie ako druhý v prípade, že preteky nedokončil. To sa mu stalo iba raz, počas aprílového podujatia v americkom Austine.

Na druhom mieste skončil Brit Cal Crutchlow a treťou priečkou potešil domácich fanúšikov Jack Miller. Na pódiu predviedol oslavu v štýle „shoey“, ktorú diváci motošportu často videli od iného Austrálčana Daniela Ricciarda. Ide o pitie šampanského z tenisky.

Rossiho 400. veľká cena

„Vždy som to chcel urobiť. Bol to náročný víkend, ale všetci ľudia v tíme odviedli skvelú prácu. Neviem ako im mám poďakovať. Nečakal som, že budem na pódiu, ale podarilo sa to,“ vyjadril sa Jack Miller, pre ktorého to bolo už štvrté „bronzové“ umiestnenie v aktuálnom ročníku.

Jubilejnú 400. veľkú cenu má za sebou Talian Valentino Rossi, obsadil ôsme miesto. V triede Moto2 zvíťazil Juhoafričan Brad Binder a stále si udržal teoretickú šancu na zisk titulu majstra sveta. Ten si v Austrálii v kubatúre Moto3 zabezpečil Talian Lorenzo Dalla Porta, keďže získal ďalších 25 bodov a jeho hlavný konkurent Arón Canet v druhých pretekoch po sebe nebodoval.

Veľká cena Austrálie cestných motocyklov – Phillip Island

• výsledky

MotoGP

1. Marc Márquez (Šp.) Honda 40:43,729 min, 2. Cal Crutchlow (V. Brit.) Honda +11,413 s, 3. Jack Miller (Aus.) Ducati +14,499, 4. Francesco Bagnaia (Tal.) Ducati +14,554, 5. Joan Mir (Šp.) Suzuki +14,817, 6. Andrea Iannone (Tal.) Aprilia +15,280

Poradie po 17 pretekoch: 1. Marc Márquez (Šp.) Honda 375 bodov, 2. Andrea Dovizioso (Tal.) Ducati 240, 3. Álex Rins (Šp.) Suzuki 183

Moto2

1. Brad Binder (JAR) KTM 38:53,277 min, 2. Jorge Martin (Šp.) KTM +1,968 s, 3. Thomas Lüthi (Švaj.) Kalex +6,021

Poradie po 17 pretekoch: 1. Álex Márquez (Šp.) Kalex 242 bodov, 2. Thomas Lüthi (Švaj.) Kalex 214, 3. Brad Binder (JAR) KTM 209

Moto3

1. Lorenzo Dalla Porta (Tal.) Honda 37:45,817 min, 2. Marcos Ramírez (Šp.) Honda +0,077 s, 3. Albert Arenas (Šp.) KTM +0,088

Poradie po 17 pretekoch: 1. Lorenzo Dalla Porta (Tal.) Honda 254 bodov, 2. Arón Canet (Šp.) KTM 182, 3. Tony Arbolino (Tal.) Honda 168