Reštart českej ligy je možno ohrozený, hráč Slavie Praha mal pozitívny test na koronavírus

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slavia Praha
Foto: ilustračné, SITA/AP

Ďalšiu trhlinu dostala najvyššia česká futbalová súťaž a snaha o reštart sezóny 2019/2020. Po pozitívnom teste hráča Mladej Boleslavi totiž potvrdili koronavírus u ďalšieho futbalistu, tentokrát z kabíny lídra súťaže SK Slavia Praha.

Klub okamžite zrušil prípravný zápas proti Jihlave naplánovaný na utorkové popoludnie a čaká na ďalšie pokyny od príslušných orgánov. Informáciu priniesol web iDnes.cz.

„Jeden z hráčov Slavie má pozitívny test na koronavírus. Klub ruší prípravný zápas a čaká na ďalšie pokyny hygienickej služby,“ napísal šéf Slavie Jaroslav Tvrdík na twitteri.

V najvyššej českej súťaži začali s plošným testovaním hráčov, členov realizačných tímov a ďalších pracovníkov klubov. Ide o procedúru, ktorá by mala zabezpečiť návrat ligového futbalu na súťažné trávniky.

Otázne však je, nakoľko reálny bude reštart ligy v prípade, že v jednotlivých tímoch testy potvrdia nákazu ochorením COVID-19. Česi plánujú reštart ligy na sobotu 23. mája. Zaujímavosťou je, že prvý súboj po dlhej pauze má Slavia absolvovať proti Mladej Boleslavi (26.5.).

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie SK Slavia Praha