Obmedzenia a opatrenia pre koronavírus môžu v Premier League trvať minimálne rok, varujú odborníci

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Liverpool
Futbalisti Liverpoolu oslavujú gól v sieti Huddersfieldu. Foto: SITA/AP

Anglická futbalová Premier League by mala rátať s istou formou reštrikčných opatrení na najbližší minimálne rok. Také odporúčanie dostalo vedenie súťaže od skupiny vládnych expertov v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus

Najvyššia súťaž v Anglicku pauzuje od prvej polovice marca a sezóna 2019/2020 nebude pokračovať skôr ako 12. júna.

Premier League aktuálne študuje postupy a dopady reštartu nemeckej I. bundesligy, ktorej prvé zápasy po viac ako dvojmesačnej pauze sa konajú od soboty 16. mája.

Anglické kluby sa poučia z I. bundesligy

„Musíme byť poriadne flexibilní. Nemci sú hneď niekoľko krokov pred nami, na ich príklade sa môžeme poučiť,“ myslí si generálny riaditeľ súťaže Richard Masters.

Anglické futbalové profikluby sa od utorka môžu pripravovať v menších skupinkách, musia však dodržiavať predpísané odstupy medzi osobami. Samozrejmé je aj pravidelné testovanie hráčov, trénerov aj obslužného personálu.

Neohrozeným lídrom je FC Liverpool

Ďalší postup v tomto smere ešte nie je známy. Všetko bude závisieť od vývoja situácie v krajine s ochorením COVID-19 a uvoľňovaní opatrení vládou.

V Premier League je neohrozeným lídrom FC Liverpool, deväť kôl pred koncom ho od zisku titulu delí už len krôčik. Ak sa ho „The Reds“ podarí získať, vedenie súťaže plánuje zorganizovať slávnostné odovzdanie trofeje pred plnými tribúnami – až po uvoľnení opatrení. A to aj vtedy, ak by sa tak stalo až v roku 2021.

„Hráči a tréneri si to zaslúžia, veď zisk titulu je niečo, na čo sa poriadne nadreli. V prvom rade sa však sústredíme na to, aby sme mohli bezpečne dohrať sezónu. A potom budeme riešiť aj ďalšie záležitosti,“ prezradil Masters.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie FC Liverpool