Remišová chce v strane Za ľudí pozastaviť práva niektorým funkcionárom okolo Kolíkovej

Veronika Remišová
Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 30. augusta 2021, 18:19 

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová navrhne predsedníctvu strany pozastavenie výkonu práv niektorým funkcionárom strany okolo ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí).

Rokovania s konkurenčnými stranami

Pozastavenie práv sa má týkať tých členov, ktorí údajne s konkurenčnými politickými stranami koordinujú postup proti vlastnej strane. V tlačovej správe to uviedlo tlačové oddelenie strany Za ľudí.

„Skupinka okolo Márie Kolíkovej svojimi vyjadreniami už niekoľko mesiacov ukazuje, že nemá záujem o rozvoj strany Za ľudí a o spoločné presadzovanie jej hodnôt a programu. Skupina poza chrbát predsedníctva strany rokuje s konkurenčnými politickými stranami o postupe, ako zo strany odísť a zároveň si udržať svoje funkcie, ktoré získali vďaka strane Za ľudí,“ uviedla strana v stanovisku.

Veľká väčšina členov strany je vraj jednotná

Takéto konanie je podľa nej v rozpore so stanovami strany, poškodzuje ju a zrádza jej hodnoty, členov aj voličov, vďaka ktorým majú svoje funkcie v rámci vlády či Národnej rady SR (NR SR).

„Veľká väčšina z predsedníctva, ale aj veľká väčšina z viac ako 700 členov strany je jednotná a chce pokračovať v napĺňaní programu strany a sľubov, ktoré sme dali ľuďom pred voľbami. Nie neustále riešiť útoky a nenaplnené ambície skupinky, ktorá vyvolala konflikt v strane z nepochopiteľných dôvodov, ktorým nerozumejú ani členovia strany, ani verejnosť,“ povedala Remišová, ktorá na najbližšom rokovaní predsedníctva navrhne pozastavenie výkonu práv členov tejto skupinky.

Pevná súčasť vládnej koalície

„Sme a budeme pevnou súčasťou vládnej koalície a prirodzene vedieme na túto tému rozhovory so zástupcami koaličných strán, osobitne s premiérom. Pracujeme na reforme justície a podporujeme ďalšie reformy tejto vlády,“ uviedla v stanovisku frakcia strany Za ľudí.

Podpísali sa pod neho podpredsedníčka strany a ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, podpredseda strany a poslanec Národnej rady SR (NR SR) Vladimír Ledecký, podpredseda strany a poslanec NR SR Michal Luciak, poslanci NR SR Tomáš Lehotský, Vladimíra Marcinková, Marek Hattas, bývalý člen strany František Majerský a bývalá štátna tajomníčka ministerstva kultúry Zuzana Kumanová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe František MajerskýMarek HattasMária KolíkováMichal LuciakTomáš LehotskýVeronika RemišováVladimír LedeckýVladimíra MarcinkováZuzana Kumanová
Firmy a inštitúcie Za ľudí