Reklama na Instagrame: Ako získať nových sledovateľov?

Dievčatá, Instagram, mobil, fotiť sa

1. #LIKES – LAJKUJTE FOTOGRAFIE

Ako získať followerov? Môžete začať jednoduchým lajkovaním. Na Instagrame slúži na lajkovanie malé srdiečko pod fotkou. Najlepšie je vyberať si stránky, ktoré sú podobné tej našej (majú teda rovnakých fanúšikov) a získali čo najviac followerov, určite si vás nejaký z nich všimne a ak ho zaujmete, začne vás i sledovať. Pomôcť si môžete i tzv. hashtagmi, to sú slová alebo frázy označené #, ktoré slúžia ako jednoznačný identifikátor na označenie istého obsahu. Môže byť chápaný aj ako kľúčové slovo. Napríklad – keď si chcete prezerať fotky koláčov, zadáte do vyhľadávania hashtag #koláč alebo #cake a zobrazia sa vám fotky koláčov od výmyslu sveta. Ako získať followerov, vám prezradia aj ďalšie rady.

2. #FOLLOW – SLEDUJTE OSTATNÝCH

Ďalší spôsob, ako získať fanúšikov, je sledovanie ostatných. Nielen preto, aby ste videli, čo práve na Instagrame frčí, ale možno vám sledovanie vrátia, v ideálnom prípade teda začnú sledovať aj oni vás. A vám opäť stúpne počet vašich followerov.

3. #COMMENT – KOMENTUJTE

Možnosťou, ako získať odberateľov, býva tiež komentovanie. Je to jednoduché. Stačí do políčka “komentáre” vložiť hocijaký komentár a odoslať ho. Je to osobnejšie ako prvá spomenutá možnosť, všimne si vás viac ľudí. A ak ich zaujmete, tak vás začnú sledovať. Nemusíte písať siahodlhé komentáre, niekedy stačí len pochváliť fotku alebo použiť vhodného smajlíka. Najväčšiu šancu máte s osobnými komentármi – ku koláčiku môžete napísať niečo v duchu: “Toto je môj obľúbený, podobný pečie aj moja mama” a váš komentár určite nezostane nepovšimnutý. Slušnosť sa nosí všade, aj na Instagrame. Preto ak vám niekto okomentuje fotku, je slušné naň odpovedať. Aj vďaka tejto jednoduchej interakcii môžete získať nových fanúšikov alebo teda aspoň nestratiť tých získaných.

Pridávanie fotiek so správnymi hashtagmi dnes vo svete Instagramu už naozaj nestačí pre to aby Vás bolo vidieť. S ľudmi treba komunikovať a vytvárať dostatočný počet takzvaných interakcií. Na Slovensku máme napríklad unikátnu spoločnosť Instaboost, ktorá tieto interakcie vytvára za Vás a vy sa o nič starať nemusíte.

Instaboost .jpg
https://instaboost.sk/

4. SPRÁVNY POPIS K FOTKÁM

Hoci fotky sú to hlavné, o čo na Instagrame ide, netreba zabúdať ani na ich popis a podceňovať text. I ten vám totiž pomôže získať odberateľov. Určite zaujme niečo vtipné, zaujímavé. Niekedy stačí popísať vznik fotky. Čo vás pri jej fotení inšpirovalo, prípadne sa podeliť o niečo zo “zákulisia”. Ak má vaša značka čo povedať, tak nech to povie. To je to, čo priťahuje ľudí a tým aj nových fanúšikov a prečo sa rozhodnú vás sledovať. Pri svojich fotkách tiež môžete vyzývať ľudí k akcii. Buď tým, že im položíte jednoduchú otázku alebo ich k niečomu vyzvete. Napríklad k tomu, aby upiekli koláč podľa vášho receptu, odfotili ho a pri fotke vás označili. Na tieto aktivity si preto vymyslite vlastný jedinečný hashtag, ktorý nových followerov nasmeruje práve a priamo k vám.

5. SPRÁVNE NAČASOVANIE

Fotky by ste mali zdieľať v čase, keď sú vaši sledovatelia na Instagrame. Darmo odfotíte tú najdokonalejšiu fotku, keď ju postnete v čase, keď sú vaši (potencionálni) fanúšikovia offline. Na to, aby ste vedeli, kedy je pre vás tá najvhodnejšia doba vkladania nových fotiek, slúži niekoľko aplikácií. Všeobecne však platí, že ľudia si svoje sociálne siete kontrolujú ráno pri raňajkách a cestou do práce, cez obednú pauzu a po práci. Ak chcete zaujať ich pozornosť, odporúčame vkladať nové fotky presne v tom čase, kedy sú online.

6. ODPORÚČANIA, TZV. SHOUTOUTY

Ďalší tip, ktorý vám pomôže získať odberateľov funguje veľmi jednoducho. Pod svojou fotografiou aktívne označíte niečí účet a tým odporučíte vašim fanúšikom, aby sa naň išli pozrieť. Vylepšiť ho môžete aj tak, že urobíte screenshot nejakého jeho príspevku a zazdieľajte ho na svojom Instagrame. Pre takto označeného človeka je to skvelá reklama, preto ak chcete získať nových followerov, skúste sa s niekým na podobnom shoutoute dohodnúť. Ideálne je, ak je to niekto, kto má podobnú cieľovú skupinu ako vy a má veľa followerov.

7. AKO ZÍSKAŤ NOVÝCH FANÚŠIKOV JEDNODUCHO?

Určite neodporúčame kupovanie si followerov. Takto získaní fanúšikovia síce vytvoria pekné číslo sledovateľov vášho profilu, no sú to “prázdne duše”, ktoré vám nebudú lajkovať a ani komentovať vaše fotky. Teda nedosiahnete na svojom profile žiadnu aktivitu.
Ideálne je využiť službu InstaBoost. Táto služba je určená pre ľudí a firmy, ktoré chcú rozšíriť svoje povedomie práve na Instagrame. Vďaka Instaboost bude váš účet nepretržite aktívny a vďaka tomu tak oslovíte obrovské množstvo ľudí a umožní vám to získať nových odberateľov.

8. AKO FUNGUJE INSTABOOST?

Instaboost propagácia pomáha budovať váš Instagram prirodzenou cestou a to interakciou s potencionálnymi novými sledujúcimi podľa presného zacielenia. To znamená že získate nových aktívnych fanúšikov, ktorí sa zaujímajú o váš profil. Viac informácií o tejto službe sa dočítate na stránke www.instaboost.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Instagram