RegioJet prepravil medzi Bratislavou a Košicami milión ľudí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vlaková suprava RegioJet
Vlakový dopravca RegioJet oznámil ukončenie prevádzky vlakov na trati Bratislava - Košice. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 14. februára (WebNoviny.sk) – Súkromný dopravca RegioJet prepravil svojimi diaľkovými vlakmi medzi Bratislavou a Košicami za štrnásť mesiacov ich prevádzky, od polovice decembra 2014 doteraz, milión cestujúcich. Ako spoločnosť v piatok informovala, v tomto roku predpokladá dvadsaťpercentný nárast počtu cestujúcich na uvedenej trase v porovnaní s minulým rokom. Žlté vlaky vlani z Bratislavy do Košíc a späť previezli celkovo približne deväťstotisíc ľudí.

RegioJet od 17. januára posilnil svoje tri páry vlakov na hlavnej domácej trati medzi Bratislavou a Košicami zo šiestich na desať vozňov. V každej súprave je päťsto miest na sedenie a opäť sú radené reštauračné vozne. Dopravca plánoval v týždenných špičkách, teda od štvrtka poobede do pondelkového rána, nasadiť vlaky s trinástimi vozňami. Na Hlavnej stanici v Bratislave môžu byť podľa spoločnosti také dlhé vlaky vypravované len z jednej koľaje na treťom nástupišti. Železnice Slovenskej republiky nepustili vlaky RegioJet na tento perón s odôvodnením, že dvadsať minút po nich odchádza rýchlik Železničnej spoločnosti Slovensko a na nástup cestujúcich by zostalo len pätnásť minút.

Spoločnosť RegioJet, a. s. so sídlom v Bratislave bola založená v októbri 2010, má základné imanie 25 tis. eur a jej akcionárom je česká spoločnosť Student Agency, k. s. so sídlom v Brne. RegioJet začal prevádzkovať osobnú vlakovú dopravu na trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno v marci 2012, diaľkové vlaky na trase Bratislava – Žilina – Košice v decembri 2014, diaľkovú autobusovú linku Banská Bystrica – Nitra – Bratislava vo februári 2015 a medzištátnu autobusovú linku z Bratislavy do Viedne vlani v novembri.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie RegioJet