Ramsey mieri do domáceho klubu, tréner sa jeho návratu potešil

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Aaron Ramsey, Shane Duffy
Shane Duffy z Brightonu hlavičkuje loptu pred Aaronom Ramseym z Arsenalu počas zápasu 7. kola Premier League, v ktorom "kanonieri" zvíťazili 2:0. Londýn, 1. október 2017. Foto: SITA/AP.

Kapitán waleskej futbalovej reprezentácie Aaron Ramsey bude pôsobiť v druhej najvyššej anglickej súťaži. Ako referuje spravodajský web BBC, niekdajšia opora Arsenalu Londýn či Juventusu Turín sa dohodla na dvojročnej zmluve s tímom Cardiff City. Práve v tomto klube sa 32-ročný Ramsey v minulosti odrazil smerom k veľkému futbalu.

Ramsey ukončil spoluprácu s OGC Nice

Ramseyho návrat do Cardiffu „sa upiekol“ po tom, ako skúsený stredopoliar pred niekoľkými dňami ukončil spoluprácu s francúzskym klubom OGC Nice.

„Je to neuveriteľný pocit konečne sa sem vrátiť. Vždy som si myslel, že sa jedného dňa vrátim, a teraz je na to ideálny čas,“ vyhlásil semifinalista majstrovstiev Európy v roku 2016 vo Francúzsku.

Ramsey sa v apríli 2007 vo veku 16 rokov a 124 dní stal najmladším hráčom so súťažným štartom v drese Cardiffu City. Z tohto klubu v roku 2008 prestúpil do Arsenalu Londýn, v ktorom pôsobil až do roku 2019. Za Wales dosiaľ odohral 82 duelov, v ktorých strelil 20 gólov.

Srdcom stále s Cardiffom

„Aj keď som bol toľké roky preč, bol som fanúšikom Cardiffu City a sledoval, ako sa mu darilo. Mužstvo zažilo slabšie sezóny aj veľké úspechy, keď sa prebojovalo do Premier League. To je aj môj cieľ – pokúsiť sa pomôcť spoluhráčom a tomuto klubu dostať sa späť na vrchol,“ dodal účastník olympijských hier v roku 2012 v Londýne, na ktorých reprezentoval tím Veľkej Británie.

„Aaron mal skvelú kariéru, v Premier League, potom v Taliansku a Francúzsku… A teraz naspäť doma v Cardiffe. Dúfam, že aj jeho posledné roky s nami budú skvelé a dúfam, že sa nám podarí splniť naše sny,“ vyhlásil tréner Cardiffu City Erol Bulut.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Aaron Ramsey
Firmy a inštitúcie FC Arsenal LondýnJuventus TurínPremier League