Ramsay nominoval na prvý blok prípravy pred MS v hokeji 2022 aj sedem medailistov z olympiády

Craig Ramsay
Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay. Foto: archívne, SITA/Braňo Bibel.

Spolu sedem medailistov z februárových ZOH v čínskom Pekingu figuruje v 23-člennej nominácii trénera Craiga Ramsayho na úvodný blok prípravy pred májovými majstrovstvami sveta vo Fínsku.

Slováci sa od utorka 19. apríla budú pripravovať spoločne v Trenčíne a vrcholom budúcotýždňového bloku budú dve prípravné stretnutia doma proti Čechom. Vo štvrtok 21.4. nastúpia slovenskí hokejisti proti výberu ČR v Spišskej Novej Vsi a o dva dni neskôr v Trenčíne.

Kouč Ramsay na kemp pozval aj brankárov Patrika Rybára s Matejom Tomekom, obrancov Michala Čajkovského, Petra Čerešňáka, Mislava Rosandiča aj útočníkov Michala Krištofa a Pavla Regendu. Títo hokejisti s bronzom z Pekingu už majú po klubovej sezóne. Chýbať nebude ani bek Christián Jaroš, ktorý sezónu strávil v zámorí. Debutantom v národnom drese bude 24-ročný útočník Banskej Bystrice Alex Tamáši.

„V nominácii máme mix hráčov. Zatiaľ nie sú všetci voľní pre reprezentačné potreby ale máme k dispozícii hráčov, ktorých potrebujeme vyskúšať ale aj hráčov, ktorí boli súčasťou bronzového tímu na olympiáde. Všetci dostanú príležitosť presvedčiť trénerov, aby mohli pokračovať v príprave ďalej. Máme aj hráčov, ktorí sa do olympijského výberu nedostali, ale teraz majú znova šancu bojovať o reprezentačný dres a dostať sa na majstrovstvá sveta,“ povedal na margo nominácie generálny manažér Miroslav Šatan, cituje ho oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie

  • na budúcotýždňový blok prípravy v Trenčíne (zdroj: SZĽH)

Brankári: Patrik Rybár, Denis Godla, Matej Tomek

Obrancovia: Martin Bučko, Michal Ivan, Peter Čerešňák, Christián Jaroš, Michal Čajkovský, Patrik Koch, Dávid Mudrák, Mislav Rosandič

Útočníci: Martin Faško-Rudáš, Andrej Kollár, Michal Krištof, Róbert Lantoši, Adam Liška, Tomáš Mikúš, Jakub Minárik, Miroslav Mucha, Matúš Sukeľ, Alex Tamáši, Marek Valach, Pavol Regenda

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Craig RamsayMiroslav Šatan
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia