Putin telefonoval s korunným princom Salmánom, diskutovali o konflikte na Ukrajine aj v Jemene

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
podpísal zákon, ktorý mu potenciálne umožní zostať vo funkcii do roku 2036.
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: archívne, Alexei Druzhinin, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu telefonicky hovoril so saudskoarabským korunným princom Muhammadom bin Salmánom. Išlo o ich druhý telefonát od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Saudskoarabská štátna tlačová agentúra Saudi Press Agency uviedla, že diskutovali o bilaterálnych vzťahoch a „spôsoboch ich posilnenia vo všetkých oblastiach“. Podľa saudskoarabskej strany korunný princ potvrdil podporu snahe, ktorá povedie k politickému riešeniu krízy na Ukrajine. Kráľovstvo nedávno ohlásilo humanitárnu pomoc ukrajinským utečencom v hodnote 10 miliónov dolárov.

Vyhlásenie Kremľa dodalo, že obaja politici diskutovali aj o prebiehajúcom konflikte v Jemene, kde je koalícia vedená Saudskou Arábiou už roky vo vojne. Ruský prezident a korunný princ podľa Kremľa hovorili aj o spolupráci v rámci dohody o ťažobných kvótach.

Združenie organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a s ním spolupracujúce ropné štáty, vrátane Ruska, tvoria formát známy ako OPEC+, ktorý koordinuje objem ťažby ropy s cieľom podporovať jej ceny.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Muhammad bin SalmánVladimir Putin