Prvým slovenským mestom s Memorandom o spolupráci so SOŠV je Liptovský Mikuláš

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Memorandum o spolupraci slovensky olympijsky a sportovy vybor liptovsky mikulas.jpg

Liptovský Mikuláš je prvé slovenské mesto, ktoré podpísalo so Slovenským olympijským a športovým výborom (SOŠV) Memorandum o spolupráci.

Zástupcovia oboch strán, primátor mesta Ján Blcháč a prezident SOŠV Anton Siekel, spečatili dohodu na slávnostnom galavečeri k 90. výročiu organizovaného hokeja v Liptovskom Mikuláši.

Podpismi deklarovali, že im záleží na rozvoji slovenského športu a slovenského olympijského a športového hnutia.

Mesto má všetky predpoklady

„Veľmi si ceníme, že Slovenský olympijský a športový výbor sa rozhodol spečatiť spoluprácu s Liptovským Mikulášom ako s prvým mestom na Slovensku, keďže doposiaľ sa memorandá podpisovali len so samosprávnymi krajmi. Mesto má všetky predpoklady, aby mohlo napĺňať ciele memoranda,“ uviedol po podpise Memoranda Blcháč, citoval ho oficiálny web SOŠV.

„Slovenský olympijský a športový výbor sa dlhodobo snaží podieľať sa na budovaní podmienok pre všestranný rozvoj a podporu športových činností. Nezabúdame ani na rekreačné športové aktivity a kladieme dôraz na ich význam z pohľadu zdravia verejnosti. Snažíme sa motivovať k tomu aj samosprávy, ktoré sú významným podporovateľom športu na Slovensku. V meste Liptovský Mikuláš, ktoré vychovalo už mnohých úspešných športovcov a olympijských medailistov, sme našli partnera, s ktorým chceme spolupracovať pri plnení našich úloh. Spoločne môžeme ešte výraznejšie pomôcť športu v regióne celého Liptova,“ vyhlásil Siekel.

Mesto olympijských víťazov

Liptovský Mikuláš má titul „Mesto olympijských víťazov“. Pridelil mu ho vtedajší Slovenský olympijský výbor po tom, ako sa stal vodný slalomár Michal Martikán na OH 1996 v Atlante prvým slovenským olympijským víťazom v ére samostatnosti.

Z tohto mesta pochádzajú aj ďalšie dve olympijské víťazky – vodná slalomárka Elena Kaliská (Atény 2004 a Peking 2008) a alpská lyžiarka Petra Vlhová (Peking, 2022). Všetci traja získali čestné občianstvo mesta.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Anton SiekelJán Blcháč
Firmy a inštitúcie SOŠV Slovenský olympijský a športový výbor