Protestujúci zranili pyrotechnikou dvoch policajtov, za útok im hrozí až osemročný trest (foto)

PROTEST: Proti vláde SR a pandemickým obmedzeniam
Účastníci sa presúvajú po Kollárovom námestí v Bratislave počas protestu organizovaného hnutím Republika proti vláde SR a pandemickým obmedzeniam pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu. Bratislava, 17. november 2021. Foto: SITA/Branislav Bibel

Účastníkom stredajších protestov v Bratislave, ktorí zranili dvoch policajtov, hrozí až osemročný trest. Ako uviedol bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu útoku na verejného činiteľa.

„Nakoľko k spáchaniu skutku prišlo závažnejším spôsobom konania – so zbraňou, hrozí páchateľovi v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na tri roky až osem rokov,“ dodal Szeiff. Počas protestov pred Úradom vlády SR zranil výbuch pyrotechniky dvoch policajtov.

Policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave dohliadali v stredu 17. novembra na bezpečnosť účastníkov verejných zhromaždení, ako aj na verejný poriadok. Jeden z členov antikonfliktného tímu spolu s policajtom Mestskej polície Bratislava sa stali obeťou explózie pyrotechnicky krátko po 18:30 v blízkosti Úradu vlády SR.

„Páchateľ hodil z davu účastníkov zhromaždenia smerom k policajtom guľový predmet so zapáleným knôtom, ktorý explodoval. Horiace úlomky tohto predmetu spôsobili dvom policajtom popáleniny, ktoré si vyžiadali ošetrenie v zdravotníckom zariadení,“ skonštatoval Szeiff. Policajti na mieste zadržali 36-ročného muža, ktorého eskortovali na oddelenie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Szeiff
Firmy a inštitúcie Policajný zbor v Bratislave