Prokurátor už nežiada väzbu pre dvojicu obvinených z kauzy Krone 2, súdne pojednávanie bolo zrušené

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Najvyšší súd SR
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry vzal späť sťažnosť proti nevzatiu do väzby dvoch obvinených v drogovej kauze Krone 2. Informovala o tom hovorkyňa najvyššieho súdu Alexandra Važanová. Z tohto dôvodu súd zrušil na utorok plánované verejné zasadnutie.

„Vo vzťahu k obvineným R. Z. a M. K. zo strany prokurátora došlo k späťvzatiu predmetných sťažností,“ uviedla hovorkyňa. Doplnila, že súd na neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosti obvinených A. S., A. G. a M. G.

Policajná akcia Krone 2

Celkovo osem osôb, z ktorých jedna je príslušníkom Finančnej správy SR, bolo obvinených v rámci akcie Národnej kriminálnej agentúry ešte koncom júna. Akcia Krone 2 bola podľa polície pokračovaním akcie Krone/Joker z novembra 2022.

„Vykonaných bolo päť domových prehliadok, ako aj prehliadky iných priestorov a pozemkov, v rámci ktorých boli zaistené omamné a psychotropné látky, konkrétne kokaín a extáza. Taktiež bola zaistená finančná hotovosť vo výške viac ako 46-tisíc eur v rôznych menách a luxusné pánske náramkové hodinky rôznych značiek,“ uviedli koncom júna policajti. Doplnili, že pri akcii zaistili aj zbrane a extrémistický materiál.

Podľa medializovaných informácií je medzi obvinenými aj podnikateľ Alexander S. Ten spolu so svojím otcom Sergejom figuroval v kauzách spojených s korupciou na daňových úradoch.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alexandra Važanová
Firmy a inštitúcie Finančná správa SRNAKA Národná kriminálna agentúraNS Najvyšší súd SRÚrad špeciálnej prokuratúry