Projekt hotelierov eTurista podporuje aj ministerstvo a chce začať s prípravou jeho zavedenia

hotel, turista, ubytovanie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Návrh systému eTurista na digitalizáciu údajov o návštevníkoch ubytovacích zariadení má podporu Ministerstva dopravy SR. Potvrdila to rezortná štátna tajomníčka Katarína Bruncková s tým, že plánujú začať s prípravou jeho zavedenia.

Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska (AHRS) predstavila projekt so zámerom zmierniť administratívu, zefektívniť procesy a znížiť náklady, pričom budú dostupné informácie o výkonoch a turistoch.

Digitalizácia sektoru

Za zachovanie kontinuity pri rozbiehaní projektu eTurista, ako zásadnej inovácie udržateľného cestovného ruchu, sa vyslovila Bruncková na jarnom stretnutí zástupcov hotelov a reštaurácií v Košiciach pod názvom Horeca Digital. Zamerané bolo tentokrát na digitalizáciu v tomto sektore.

„Potreba efektívneho zberu a analýzy dát nemôže byť len prioritou, ale nevyhnutnou súčasťou ďalších rozvojových aktivít tohto významného sektora v národnom hospodárstve,“ uviedla na sociálnej sieti štátna tajomníčka.

Štatistiky v reálnom čase

Projekt eTurista zabezpečí štatistiky o ubytovaných hosťoch v reálnom čase, ako aj online register ubytovacích zariadení, vrátanie ubytovaní typu Airbnb.

„V súčasnosti neexistuje jednotný systém zberu dát o turistoch v ubytovacích zariadeniach SR. Toto iniciačné stretnutie bude slúžiť ako základ pre vytvorenie pracovnej skupiny, do ktorej chceme začleniť aj ďalšie ústredné orgány štátnej správy,“ informovala Bruncková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína Bruncková
Firmy a inštitúcie AHRS Asociácia hotelov a reštaurácií SlovenskaAirbnbMDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR