Progresívci pochopili, že Čaputová musí zatiahnuť brzdu. Heger podľa Tarabu padne ako jablko zo stromu

Tomáš Taraba
Tomáš Taraba. Foto: www.facebook.com

To, že prezidentka Zuzana Čaputová plánuje zosadiť Eduarda Hegera (Demokrati) z premiérskeho postup, sa podľa poslanca Tomáša Tarabu (Život-NS) na chodbách parlamentu už diskutuje ako hotová vec a hovorí sa aj meno ekonóma, ktorý ho vymení. „Čaputovej však samozrejme nejde o Slovensko, ale ide jej len o Progresívne Slovensko. To však nič nemení na tom, že Hegera by mala odvolať okamžite,“ píše Taraba v statuse na sociálnej sieti Facebook.

Zradca a Otík

V parlamente Hegerovi neprechádzajú zákony a podľa Tarabu sa bojí chodiť do parlamentu vôbec rokovať o ich podpore, pretože sa nemá vlastne ani s kým baviť.

„Pre nás v opozícii je Otík, s ktorým sa nie je o čom baviť a pre koalíciu zradca,“ skonštatoval predseda strany Život-NS s tým, že osobitne konzervatívci ho považujú za svadobného podvodníka, čo oklamal v tých najvážnejších veciach.

„Presadil transgender agendu, nevie rozdiel medzi mužom a ženou a vlastne prehlásil, že je progresívny liberál. A práve v tom je čaro, že si podpílil halúzku,“ dodal Taraba.

Zneužívanie vládnej funkcie

Čaputová a progresívci podľa Taraba pochopili, že Heger sa vlastne rozhodol robiť im konkurenciu.

„Keďže Heger nerobí nič iné, len zneužíva vládnu funkciu na marketing pre vlastnú politickú stranu pretláčanú jednou televíziou a jednou prieskumnou agentúrou, Čaputová musí zatiahnuť ručnú brzdu. Heger je totiž z titulu funkcie neprimerane zastupovaný v médiach a na marketing zneužíva vládne limuzíny, lietadlá, vrtuľníky a robí si jednoducho za štátne peniaze reklamu,“ píše Taraba.

Keď sa Heger po zosadení vráti do parlamentnej lavice, podľa Taraba padne ako jablko zo stromu. „Je nudný, v debatách nevýrazný, nemá výsledky a je to Matovičov trojročný poskok, ktorý dostal od svojho šéfa za úlohu vytvoriť stranu na prilákanie liberálnych voličov. Vykonával navyše funkciu štýlom, že po voľbách ešte bude chodiť žobrať k Žilinkovi o paragraf 363. Jednoducho ľahká váha,“ skonštatoval Taraba.

Heger si je podľa Tarabu vedomý, že muzika dohráva a panikári. „Teraz bude krásne sledovať, či niektoré médiá dostanú reklamu od štátneho Tiposu,“ zakončil status nezaradený poslanec.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerTomáš TarabaZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie PS Progresívne SlovenskoStrana DemokratiŽivot - národná strana