Pripojte sa k zbierke na dostavbu kaplnky v Poprade-Kvetnici

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať

BRATISLAVA 28. decembra (WBN/PR) – S výzvou na účasť na verejnej zbierke na dostavanie drevenej Kaplnky Vzkriesenia v Poprade-Kvetnici sa na priaznivcov dobrej architektúry z dreva, ako aj na zástancov zmysluplných činov a na všetkých ľudí dobrej vôle obracajú organizátori nesúťažnej prehliadky Salón drevostavieb 2016.

Projekt, ktorého autorom je mladý slovenský architekt Samuel Netočný, sa realizuje za podpory Farského úradu v Poprade a mesta Poprad. Stavebníkom chýbajú finančné prostriedky na dokončenie zastrešenia kaplnky a na dotvorenie prvkov Krížovej cesty, vedúcej ku kaplnke. Realizátori stavby budú povďační za zaslanie finančných príspevkov v akejkoľvek sume. Veľkorysejší darcovia si môžu „adoptovať“ s umiestnením venovania niektorý z krížov Krížovej cesty. Detailné informácie o zbierke a údaje účtu určeného na zasielanie príspevkov nájdete na www.krizova-cesta-poprad.blogspot.com

Organizátori zbierky jednotlivých darcov radi zverejnia, alebo naopak – zachovajú ich anonymitu – podľa konkrétneho želania. Zbierka prebieha do Veľkého piatka, 25. 3. 2016.

V mene všetkých, ktorí budúcnosti budú môcť načerpať silu, povzbudenie a potešenie v Kaplnke Vzkriesenia v Poprade-Kvetnici vopred ďakujeme za pomoc!

Za Centrum architektúry ARCHA matériO a organizátorov podujatia Salón drevostavieb 2016

Ľubica Fábri

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať