Primátorovi Senice Martinovi Džačovskému poslanci dočasne zvýšili na tri mesiace plat o tisíc eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Martin Džačovský
Primátor Senice Martin Džačovský. Foto: www.facebook.com

Primátorovi Senice Martinovi Džačovskému mestskí poslanci dočasne zvýšili doterajší plat o tisíc eur na najbližšie tri mesiace. Ide o odmenu za mimoriadne nasadenie počas pandémie COVID-19 a zvládanie náročných úloh v tomto období.

Od mája do júla bude mesačný plat primátora 5 586 eur. Po uplynutí tohto obdobia sa mu plat vráti na 4 586 eur mesačne.

Poslanci ocenili zvládnuté testovanie

Primátor Džačovský podotkol, že návrh na zvýšenie platu nebol jeho iniciatívou. Tento spôsob odmeny navrhla poslankyňa Ľubica Krištofová a zahlasovala zaň väčšina poslancov mestského zastupiteľstva.

Poslanci oceňovali hlavne dobre zvládnuté testovanie na ochorenie COVID-19. „Tam, kde zlyhával štát, a zlyhával v podstate všade, suplovali to samosprávy, obce, mestá a župy,“ povedal poslanec Peter Pastucha.

Džačovský pripustil, že obdobie zvládania ochorenia COVID-19 bolo extrémne náročné, samosprávam chýbali predovšetkým informácie od štátu.

Základný plat už predtým navýšili

Vyzdvihol aktivitu Únie miest Slovenska, v rámci ktorej boli primátori prakticky v dennom kontakte.

Zo zákona je základný plat primátora Senice v tomto roku 3 637 eur, mestské zastupiteľstvo mu ho zvýšilo o 26 percent na 4 585 eur.

Zákon neumožňuje dať starostovi alebo primátorovi jednorazovú odmenu, preto Mestské zastupiteľstvo v Senici rozhodlo o zvýšení platu o ďalších tisíc eur na tri mesiace.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ľubica KrištofováMartin Ďžačovský