Primátorom Zlatých Moraviec sa stal kandidát Smeru

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Parlamentné voľby 2016
Deviate parlamentné voľby od nežnej revolúcie v roku 1989 a siedme v histórii samostatnej Slovenskej republiky. 5. marec 2016. Foto: SITA/Marko Erd

Riaditeľ Strednej odbornej školy technickej v Zlatých Moravciach a dlhoročný mestský poslanec Dušan Husár je nestraník, vo voľbách ho podporil Smer-SD. Pred voľbami pre agentúru SITA povedal, že ako primátor by chcel transformovať mestskú nemocnicu na spoločnosť so súkromným kapitálom. Zachovať chce zdravotnú starostlivosť a budovy dať do prenájmu budúcemu prípadnému investorovi, no ponechať ich v majetku mesta. Ďalej chce zabezpečiť, aby sa školné v materských školách použilo pre škôlky na edukačné účely, napríklad na nákup pomôcok.

V oblasti mestských podnikov chce Husár dôsledne dohliadať na to, aby sa im darilo vytvárať v rámci podnikateľskej činnosti zisk, ktorý by sa dal následne využiť na rozvoj týchto podnikov. Okrem toho by si chcel urobiť prieskum záujmu o učiteľské byty a v prípade záujmu postaviť bytovku pre učiteľov. V oblasti nezamestnanosti očakáva, že o Zlaté Moravce prejavia záujem noví investori v súvislosti s investíciou automobilky Jaguar Land Rover v Nitre.

Doplňujúce voľby sa konali preto, že bývalej primátorke Serafíne Ostrihoňovej zanikol mandát 13. októbra 2015. Krajský súd v Nitre ju odsúdil za prečin podvodu v spolupáchateľstve spolu s miestnym podnikateľom Viliamom Ondrejkom. Obaja dostali dvojročnú podmienku so skúšobným odkladom na dva roky. Kauza sa týka neoprávneného vydržania pozemkov v priemyselnom parku v prospech mesta Zlaté Moravce v roku 2007.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať