Primátorka Svidníka mala pozitívny PCR test na koronavírus, antigénový bol najskôr negatívny

Marcela Ivančová
Primátorka mesta Svidník Marcela Ivančová. Reprofoto: www.youtube.com

Primátorka mesta Svidník Marcela Ivančová mala pozitívny výsledok PCR testu na koronavírus. Uviedla to na svojom účte na sociálnej sieti.

„Nevyhlo sa to ani mne. Dbám na dodržiavanie všetkých odporúčaní – nosím rúško, dezinfikujem, dbám na odstup… Po negatívnom výsledku antigénového testu z minulého víkendu mám pozitívny výsledok PCR testu, na testovanie som išla po kontakte s pozitívne testovanou osobou. Nemám žiadne príznaky a verím, že to tak ostane,“ uviedla primátorka v statuse deň pred druhým kolom plošného testovania. Dodala, že na potrebný čas ostáva v karanténe a bude pracovať z domu.

Viac o téme: Koronavírus

Vo Svidníku sa v rámci druhého kola plošného testovania pracuje na deviatich odberných miestach. Z toho osem otvorili o 8. hodine, testovanie na amfiteátri sa začína o 10. hodine.

O priebehu testovania bude mesto priebežne informovať cez mestský rozhlas, sociálne siete a na mestskej webovej stránke. Monitoring čakania v rade na odber je k dispozícii na www.somzodpovedny.eu.

V prvom kole celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 vykonali v meste 4 172 testov. Počet pozitívne testovaných bol 52, teda 1,25 percent z celkového počtu testovaných.

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Celoplošné testovanie – odberné miesta (mestá na Slovensku)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marcela Ivančová