Pád lietadla pri Trenčianskych Stankovciach si vyžiadal štyroch mŕtvych, jeden z nich bol policajt (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
NEHODA: Pád lietadla pri Trenčíne
Pohľad na miesto pádu motorového lietadla pri obci Trenčianske Stankovce. Trenčianske Stankovce, okr. Trenčín, 22. február 2023. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 23. februára 18:48

Pri stredajšom páde malého motorového lietadla pri obci Trenčianske Stankovce v okrese Trenčín zomreli štyria muži.

Ako informovala trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti, na mieste udalosti vyhasol život 42-ročného a 25-ročného muža z okresu Trenčín, 43-ročného muža z okresu Topoľčany a 26-ročného muža z okresu Spišská Nová Ves.

Polícia zároveň potvrdila, že jednou z obetí je aj člen Policajného zboru.

„Prípad si prevzal vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne. Na mieste prebiehali do neskorých nočných hodín prvotné vyšetrovacie úkony, v ktorých sa bude pokračovať aj dnes. V predmetnej veci bolo začaté trestné stíhanie, a to vo veci zločinu všeobecného ohrozenia,“ uviedla polícia s tým, že na miesto nešťastia boli privolaní pracovníci Leteckého a námorného vyšetrovacieho útvaru, ktorí by mali bližšie objasniť okolnosti a príčiny tejto tragédie.

K tragickej udalosti sa vyjadril aj Jindřich Gazda z leteckej školy JetAge, ktorej lietadlo typu Diamond DA 42 patrilo. „Súcitíme s pozostalými našich priateľov a kolegov. Išlo o štandardný let našej leteckej školy z Bratislavy smer Trenčín, za bežných meteorologických podmienok,“ uviedol Gazda vo svojom stanovisku.

Ako ďalej doplnil, činnosť leteckej školy pozastavili do odvolania. „Príčinu havárie stále skúma Letecký a námorný vyšetrovací útvar, ako aj Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne, ktorí pracujú s viacerými teóriami príčin havárie, a preto sa k tomu nemôžeme viac vyjadrovať,“ dodal Gazda.

Malé motorové lietadlo spadlo do poľa pri Trenčianskych Stankovciach v stredu 22. februára popoludní. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky, záchranári povolali aj vrtuľník, avšak na mieste nešťastia našli štyroch ľudí už bez známok života.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jindřich Gazda
Firmy a inštitúcie JetAge