Pri požiari lode v Kalifornii zahynulo zrejme 34 ľudí, pátranie po nezvestných odvolali

požiar lode, kalifornia
Pri požiari zahynulo najmenej 24 osôb, ďalších desať je nezvestných, no je vysoko pravdepodobné, že tiež zahynuli. Foto: SITA/AP, Daniel Dreifuss

V Spojených štátoch v utorok odvolali pátranie po amatérskych potápačoch, ktorých zasiahol požiar na lodi pri pobreží južnej Kalifornie. Pri požiari zahynulo najmenej 24 osôb, ďalších desať je nezvestných, no je vysoko pravdepodobné, že tiež zahynuli, informoval predstaviteľ záchranárskeho tímu zo Santa Barbary Bill Brown.

Medzi dvadsiatimi obeťami, ktorých telá záchranári vylovili, bolo podľa Browna 11 žien a deväť mužov. Ďalších štyri až šesť obetí videli pod potopenou loďou, z bezpečnostných dôvodov sa k nim však zatiaľ nedostali.

Zachránilo sa len päť osôb

Dvadsaťtrimetrovú loď Conception, ktorá kotvila pri ostrove Santa Cruz, zhruba 18 kilometrov od pobrežia, zasiahol požiar zo zatiaľ neznámych príčin v pondelok ráno, keď ešte väčšina jej osadenstva spala.

Na lodi bolo 33 amatérskych potápačov a šiesti členovia posádky. Z nich piati naskákali do vody a zachránila ich neďaleko kotviaca loď The Grape Escape.

Ľudia sa z lode zrejme nestihli dostať von

Dave Reid, ktorý sa v minulosti plavil na lodi Conception spolu s manželkou, pre americké médiá uviedol, že ak sa oheň šíril veľmi rýchlo, je pravdepodobné, že sa ľudia zo spálne nachádzajúcej sa na najnižšej palube nestihli dostať von. Takisto sa k nim zrejme nemohla dostať ani posádka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom