Aktualizované: Pri obci Blatná na Ostrove unikla neznáma látka, zdravotné problémy malo viacero osôb

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Záchranári
Foto: ilustračné, SITA/AP
  • aktualizované 17. januára 20:46

BRATISLAVA 17. januára (WebNoviny.sk) – Hasiči sú stále pri udalosti medzi Blatnou na Ostrove a Lehnicami v okrese Dunajská Streda, kde pri stavbe rýchlostnej cesty R7 malo zdravotné problémy niekoľko robotníkov.

Merania s negatívnym výsledkom

Ako agentúru SITA informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, zasahujúci hasiči vykonali všetky potrebné úkony na dekontamináciu postihnutých, zároveň vykonali aj merania – s negatívnym výsledkom.

Merania na škodlivé látky vykonali aj Kontrolné chemické laboratória, ktoré taktiež v ovzduší nenamerali žiadne nebezpečné látky. Zároveň sa u robotníkov nepotvrdili žiadne zo spomínaných zdravotných ťažkostí, ktoré boli prvotne hlásené od oznamovateľa udalosti, dodala Farkasová.

Viacero osôb s problémami

Záchranári, polícia aj hasiči vo štvrtok zasahovali medzi obcou Blatná na Ostrove a Lehnicami, kde pri stavbe rýchlostnej cesty R7 malo zdravotné problémy viacero osôb.

Záchranári mali podozrenie, že unikla nebezpečná látka. „Prvotne sa sťažovali štyri osoby na zdravotné ťažkosti, podľa predbežných informácií sa už tento počet zvýšil na 16,“ uviedla podvečer Farkasová.

Na mieste boli hasiči z Trnavy, Šamorína a HaZÚ. Z Galanty k udalosti vyslali evakuačný autobus HaZZ.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať