Prezidentka Čaputová vyzdvihla posolstvo Milady Horákovej, ktorá bola mučená za svoje postoje a podporu demokratických hodnôt

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Zuzana Čaputová
Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa po divadelnom predstavení stretla s hercami. Foto: www.facebook.com/

Milada Horáková verila v ľudí a v demokraciu, no aj napriek tomu čelila väzeniu a mučeniu nielen počas druhej svetovej vojny, ale aj v časoch komunistického režimu, ktorý ju napokon popravil.

Prezidentka Zuzana Čaputová to konštatovala vo svojom profile na sociálnej sieti po tom, ako si pozrela divadelné predstavenie o jej živote v Štátnom divadle v Košiciach.

„Aká je cena slobody? Aká je cena viery vo vlastné presvedčenie a hodnoty? Milada Horáková zaplatila tú najvyššiu. V pondelok večer som v Štátnom divadle v Košiciach videla unikátne divadelné predstavenie o jej živote. Silné a dojímavé. Aj vďaka nemu posolstvo Milady Horákovej znovu ožilo,“ povedala prezidentka.

Hlava štátu dodala, že Milada Horáková aj napriek odsúdeniu ostala pevná a verná hodnotám, ktorým verila. „To je úloha nás všetkých. Neúnavná snaha o svet založený na silných morálnych základoch. Lebo demokracia je taká, aká je väčšina ľudí, ktorí ju tvoria,“ uzavrela Čaputová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Milada HorákováZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie SDKE Štátne divadlo Košice