Prezidentka Čaputová vymenovala do funkcie 12 nových sudcov (video)

Zuzana Čaputová, vymenovanie sudcov
Reprofoto: www.facebook.com

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok vymenovala do funkcie 12 nových sudcov. Ide o Róberta Bardača (Okresný súd Bratislava I), Rudolfa Botta (Okresný súd Trnava), Matúša Brehovského (Okresný súd Bratislava V), Romana Dulu (Okresný súd Banská Bystrica), Janu Fandákovú (Okresný súd Spišská Nová Ves), Michaelu Glembovú (hosťujúca sudkyňa pre obvod Krajského súdu v Žiline), Zuzanu Mikulovú (Okresný súd Košice II), Zuzanu Širokú (Krajský súd v Bratislave), Viktóriu Špyrkovú (Okresný súd Banská Bystrica), Janu Trnečkovú (Okresný súd Košice-okolie), Tomáša Uhrika (hosťujúci sudcu pre obvod Krajského súdu v Nitre) a Martina Vozára (hosťujúci sudca pre obvod Krajského súdu v Trenčíne).

Prezidentka novým sudcom zablahoželala a pripomenula im, že viera v spravodlivosť bola a je na Slovensku ťažko skúšaná.

„Preto od vás, nastupujúcej generácie sudcov očakávame, že zásadným spôsobom prispejete k jej obnove a posilneniu,“ povedala v príhovore Zuzana Čaputová. Dodala, že sudcovia môžu prispieť k tomu, aby Slovenská republika bola demokratickým a právnym štátom, ktorý garantuje každému spravodlivosť.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Aj keď k sudcovskému povolaniu patrí istá zdržanlivosť vo verejnom vystupovaní, nik vás nemôže zbaviť vášho občianskeho práva na slobodu prejavu. Máte plné právo vysvetľovať verejnosti, ako má chápať právne predpisy a rozumieť ich aplikovaniu. Rovnako sa ozvať vtedy, ak budete svedkami toho, že sú ohrozené základné práva a slobody občanov, alebo nezávislosť súdnej moci,“ uzavrela hlava štátu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Darina ParobekováZuzana Čaputová