Prezidentka Čaputová udelila milosť 41-ročnej matke jedenástich detí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
počas tlačovej konferencie po rokovaní prezidentky SR s odborníkmi na epidemiológiu a ekonómami v Prezidentskom paláci o aktuálnej epidemiologickej situácii a podmienkach, ktoré musia byť naplnené, aby mohlo dôjsť k postupnému uvoľňovaniu prísnych opatrení vzhľadom na ekonomické a sociálne dopady krízy. Bratislava, 14. apríl 2020.
Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok udelila milosť 41-ročnej žene A. B., matke jedenástich detí, ktorá bola opakovane súdom odsúdená za spáchanie trestného činu ohrozovania mravnej výchovy mládeže. Jej deti mali v škole, ktorú navštevujú, vymeškané neospravedlnené vyučovacie hodiny. Agentúru SITA o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

V záujme zabezpečenia riadnej starostlivosti o maloleté deti odsúdenej, odpustila prezidentka A. B. z trestu odňatia slobody vo výmere sedem mesiacov jeho nevykonaný zvyšok a zároveň jej odpustila dva tresty odňatia slobody vo výmere dva roky, ktorých výkony boli súdom podmienečne odložené.

Okrem trestného činu ohrozovania mravnej výchovy mládeže, nebola A. B. v minulosti odsúdená pre spáchanie iného trestného činu.

Školská dochádzka školopovinných detí odsúdenej sa zlepšila a v tomto školskom roku nemajú podľa vyjadrenia riaditeľky základnej školy takmer žiadne neospravedlnené vymeškané vyučovacie hodiny. Terénna sociálna pracovníčka, ktorá s rodinou pracuje posledný rok, hodnotí rodinu priaznivo.

„Prezidentka pri posudzovaní žiadosti o milosť zohľadnila, okrem právnych aspektov prípadu, aj extrémne zložitú sociálnu situáciu v rodine odsúdenej a skutočnosť, že bola obeťou domáceho násilia,“ priblížil Strižinec.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martin StrižinecZuzana Čaputová