Presný čas odchodu niektorých spojov bratislavskej MHD nahradil interval

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Električka
Foto: ilustračné, SITA/Marko Erd.

BRATISLAVA 5. júla (WebNoviny.sk) – Presný čas odchodu niektorých spojov bratislavskej mestskej hromadnej dopravy (MHD) nahradil interval.

„Zmena v cestovných poriadkoch uvádzaním intervalu, nie časového odchodu, sa týka iba liniek s časovým intervalom maximálne desať minút,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa DPB Adriana Volfová s tým, že pri každej hodine je napísaný čas prvého odchodu linky a ďalej je uvedený interval medzi spojmi.

Takúto formálnu úpravu DPB podľa hovorkyne uskutočnil preto, že počas silnej prevádzky, ako aj dopravných zápchach, je pre cestujúcich relevantnejšia informácia o intervale. Volfová tiež poznamenala, že dopravný podnik v súčasnosti plánuje pri zastávkach MHD spustiť viac ako tridsať elektronických informačných tabúľ, ktoré ukazujú nie plánované, ale reálne odchody liniek.

Mestská hromadná doprav v hlavnom meste SR Bratislave od dnešného dňa premáva v režime pracovný deň – školské prázdniny. Všetky spoje budú v tomto režime jazdiť do 31. augusta. V týchto dňoch linky číslo 7, 133 a 192 nepremávajú. Linka číslo 210 bude premávať bez obmedzenia ako počas školského roka.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik Bratislava