Posty bratislavských starostov obhájili Krajčír či Vlček, niektorí získali 100 percent hlasov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Krajčír, Vlček
Foto: www.facebook.com www.facebook.com - koláž Wbn

Svoje posty obhájili starostovia bratislavskej Rače, Vajnôr, Záhorskej Bystrice, Devínskej Novej Vsi a Čunova. Starostovia sa nemenia ani vo Vrakuni a Jarovciach, nových starostov budú mať mestské časti Rusovce, Devín, Lamač a Podunajské Biskupice.

Vyplýva to z výsledkov komunálnych volieb, zverejnených Štatistickým úradom SR. Rovnakí starostovia zostávajú aj na čele Petržalky, Ružinova, Karlovej Vsi a Dúbravky. Nových starostov budú mať tiež mestské časti Staré Mesto a Nové Mesto.

Drotována mrzí nižšia účasť

Starostom Rače zostáva Michal Drotován (NEKA) z 68,56 percentami hlasov. „Vyhral som vo všetkých okrskoch v Rači, Krasňanoch aj na Rendezi, za čo vám ďakujem. Mrzí ma nižšia účasť,“ uviedol staronový starosta Rače na sociálnej sieti. „V roku 2023 nás čakajú tri veľké projekty – dokončiť ZŠ Plickovu, MŠ Kadnárovu a park Strelkovu. A veľa menších ale rovnako dôležitých,“ doplnil.

Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku

Svoj post obhájil aj starosta Vajnôr Michal Vlček (NEKA) s 61,10 percentami hlasov. „Je čas, aby sme sa všetci zjednotili a spolu čelili neľahkým výzvam, ktoré nás čakajú. Po uplynulom volebnom období sme perfektne rozbehnutí a verím, že spoločne zvládneme aj ďalšie roky na prospech Vajnor,“ uviedol na sociálnej sieti a zároveň poďakoval svojim voličom.

Svoju pozíciu obhájil aj starosta Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa (Som Slovensko) s 84,88 percentami hlasov a vyjadril vďaku za prejavenú dôveru na sociálnej sieti. „Spolu s mojím tímom ideme ďalej. Urobíme všetko preto, aby sme vašu dôveru nesklamali a spoločne posunuli našu mestskú časť ešte ďalej,“ napísal.

Uhler získal 100 percent hlasov

Starostom Devínskej Novej Vsi zostáva Dárius Krajčír (Som Slovensko) s 79,93 percentami hlasov. „Za dvanásť rokov práce pre našu mestskú časť som spoznal mnohých z vás. Spolu nasledujúce roky Devínsku urobíme ešte lepším miestom pre život každého z nás,“ vyjadril vďaku obyvateľom Devínskej Novej Vsi na sociálnej sieti.

Výsledky volieb 2022 (komunálnych a župných do VÚC): Zvolení župani, krajskí poslanci a primátori miest

Starostkou Čunova zostáva Gabriela Ferenčáková (Som Slovensko) so 71,09 percentami hlasov. Starostom Jaroviec zostáva aj naďalej Jozef Uhler (NEKA), ktorý bol jediným kandidátom a získal tak 100 percent hlasov. Rovnako v mestskej časti Vrakuňa bol jediným kandidátom starosta Martin Kuruc (NEKA), ktorý tiež obhájil svoj post so 100 percentami hlasov.

Ďalší noví starostovia

Nových starostov budú mať mestské časti Rusovce, kde Radovan Jenčík (NEKA) s 59,69 percentami hlasov nahradí Luciu Tulekovú Henčelovú, mestská časť Devín, kde s 43,48 percentami hlasov zvíťazila Jana Jakubovič (NEKA). Nahradí starostku Ľubicu Kolkovú, ktorá v tohtoročných voľbách nekandidovala.

V Lamači bude novým starostom Igor Polakovič (Team Bratislava, PS, SaS) s 39,34 percentami hlasov, ktorý nahradí Lukáša Baňackého a v Podunajských Biskupiciach bude novým starostom Roman Lamoš (Team Bratislava, PS, SaS), ktorý s 44,82 percentami hlasov nahradí Zoltána Péka.

V bratislavskej Petržalke zostáva starostom Ján Hrčka (NEKA), v Ružinove Martin Chren (Tím Ružinov). Starostkou Karlovej Vsi zostáva Dana Čahojová (Starostovia a nezávislí kandidáti), starostom Dúbravky Martin Zaťovič (Strana obcí a miest – som Slovensko). Novým starostom Starého Mesta bude Matej Vagač (Team Bratislava, PS), novým starostom nového Mesta bude Matúš Čupka.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dana ČahojováDárius KrajčírGabriela FerenčákováIgor PolakovičJán HrčkaJana JakubovičJozef KrúpaJozef UhlerLucia Tuleková HenčelováLukáš BaňackýMartin ChrenMartin KurucMartin ZaťovičMatej VagačMatúš ČupkaMichal DrotovanMichal VlčekRadovan JenčíkRoman LamošZoltán Pék
Firmy a inštitúcie Štatistický úrad SR