Poslankyňa za OĽaNO Kavecká čelí obvineniam z machinácií, hrozí jej až osem rokov za mrežami

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
94490903_150150386513549_7119013232055943168_n.jpeg
Poslankyňa NR SR a starostka obce Kunerad Monika Kavecká. Foto: www.facebook.com

Poslankyňu Národnej rady SR a starostku obce Kunerad (okres Žilina) Moniku Kaveckú (OĽaNO) obvinila polícia zo zločinu machinácie pri verejnom obstarávaní pri výstavbe nájomných bytov. Ako informovala televízia Ta3 na svojom webe, Kaveckej hrozí osem ročné väzenie.

Kontroverzné rozhodnutia starostky

Na tento prípad upozornila pred polrokom Nadácia Zastavme korupciu a aj Úrad pre verejné obstarávanie konštatoval výrazné porušenie zákona a obci uložil pokutu 30-tisíc eur.

Zuzana Petková z Nadácie Zastavme korupciu poukázala na to, že starostka najprv prenajala pozemky súkromnej firme a potom v súťaži uviedla, že nájomné byty sa môžu stavať iba na tejto konkrétnej parcele.

Tender na výstavbu nájomných bytov

TA3 priblížila, že polícia k vyšetrovaniu odmietla poskytnúť akékoľvek informácie. Ani prokuratúra zatiaľ nehovorí o podrobnostiach. Obvinená starostka pre televíziu nechce vyšetrovanie zatiaľ komentovať, no voči uzneseniu podala sťažnosť.

Televízia konštatovala, že pri výstavbe nájomných bytov mali problémy aj iné mestá, čo potvrdila aj právna analýza Nadácie Zastavme korupciu. Medzi mestami, ktoré dostali pokutu, je Šaľa, Svidník či Považská Bystrica.

Agentúra SITA požiadala hnutie OĽaNO o stanovisko.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Monika KaveckáZuzana Petková
Firmy a inštitúcie Nadácia Zastavme korupciuPZ Policajný zbor SRÚVO Úrad pre verejné obstarávanie