Poslanci v Hlohovci nevyhoveli protestu prokurátora a nezrušili uznesenie o zvolení hlavného kontrolóra

Spravodlivosť, právo
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Mestské zastupiteľstvo v Hlohovci v pondelok nevyhovelo protestu prokurátora a nezrušilo uznesenie o zvolení Petra Marona do funkcie hlavného kontrolóra mesta Hlohovec. Za zrušenie uznesenia hlasovalo osem poslancov, proti bol rovnaký počet.

Primátor Hlohovca Miroslav Kollár oznámil, že o týždeň zvolá rokovanie mestského zastupiteľstva s návrhom na zrušenie uznesenia opäť.

Tesne vyhral manžel poslankyne

Peter Maron získal vo voľbách hlavného kontrolóra v polovici apríla o jeden hlas viac ako jeho protikandidátka. Zvolený hlavný kontrolór je manželom mestskej poslankyne Antónie Maronovej.

Tá v zmysle zákona pri voľbe oznámila možný konflikt záujmov, ale hlasovania v tajných voľbách sa nevzdala.

Podľa prokurátora Okresnej prokuratúry v Trnave Jozefa Kleimana bola voľba hlavného kontrolóra Hlohovca 16. apríla nezákonná, preto uznesenie o výsledku navrhol zrušiť.

Zmluva by stratila platnosť

Poslankyňa Maronová v diskusii povedala, že si splnila povinnosť, ktorá jej vyplynula zo zákona, pričom účasťou na hlasovaní žiadny zákon neporušila.

Mestskí poslanci mohli protestu prokurátora vyhovieť a napadnuté uznesenie zrušiť. V takom prípade by stratila platnosť aj jeho pracovná zmluva. Keďže protestu nevyhoveli, prokurátor môže podať žalobu na správny súd.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Antónia MaronováJozef KleimanMiroslav KollárPeter Maron