Poplach v Kiskovom paláci, v noci tam vnikol neznámy muž

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Prezidentský palác
Prezidentský palác v Bratislave. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 28. júna (WebNoviny.sk) – Mimoriadny bezpečnostný incident sa stal v noci z pondelka na utorok v Prezidentskom paláci v Bratislave. Neznámy muž okolo 1:00 preskočil sklenený plot zo zadnej strany Prezidentského paláca a dostal sa na zadné nádvorie.

Ochranka vypla bezpečnostný systém

Následne vstúpil do budovy nezabezpečeným zamestnaneckým vchodom a vyšiel po schodoch na najvyššie poschodie, kde strávil približne 20 minút.

Na tomto poschodí sa spustil bezpečnostný systém, ktorý vyhodnotili ako falošný poplach a vypli ho. Informoval o tom poradca prezidenta pre komunikáciu Roman Krpelan s tým, že muž následne tou istou trasou zišiel na zadné nádvorie, dostal sa k bočnému vstupu do Prezidentského paláca z Banskobystrickej ulice, ktorý si z vnútornej strany otvoril a odišiel. Tvár neznámeho muža zachytili bezpečnostné kamery.

Ochranu Prezidentského paláca 24 hodín denne zabezpečuje Úrad pre ochranu ústavných činiteľov, ktorý patrí pod ministerstvo vnútra.

Horváth požiadal o uvoľnenie z funkcie

Ako pre agentúru SITA potvrdila hovorkyňa rezortu Andrea Dobiášová, riaditeľ úradu Radovan Horváth požiadal v súvislosti s incidentom o uvoľnenie z funkcie. O jeho žiadosti rozhodne minister vnútra. Priestory paláca ráno prezreli pyrotechnici, momentálne zabezpečujú ďalšie stopy. Neznámy muž v paláci podľa doterajšieho zistenia nič nepoškodil ani nič neodcudzil. Prezident dostal informáciu o tomto incidente o 7:00.

Bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová uviedla, že vyšetrovatelia robia všetky potrebné úkony na mieste činu. V súvislosti s pátraním po totožnosti muža, ktorého zachytili bezpečnostné kamery v Prezidentskom paláci, žiada polícia o pomoc širokú verejnosť. Svedkovia, ktorí boli od 23:00 do 3:00 v okolí Prezidentského paláca na Hodžovom námestí v Bratislave a vedia poskytnúť polícii relevantné informácie, môžu kontaktovať najbližšie policajné oddelenie prípadne volať na bezplatné číslo polície 158.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej Kiska