Pomoc Ukrajine na obnovu humanitárnych dodávok energie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Schneider electric 1.jpg
Foto: Schneider Electric

Spoločnosť Schneider Electric darovala elektrické zariadenia na obnovu základných humanitárnych dodávok energie na Ukrajine; reagovala tým na výzvu Svetového ekonomického fóra (WEF).

Spoločnosť Schneider Electric darovala zariadenia v hodnote 4 miliónov eur na pomoc pri obnove základných dodávok energie na Ukrajine. Tento dar sprostredkovalo Svetové ekonomické fórum (WEF) ako súčasť pokračujúceho úsilia organizácie identifikovať konkrétne a praktické kroky, ktoré môžu jej členovia podniknúť na podporu humanitárnych potrieb na Ukrajine. S podporou ukrajinského ministerstva energetiky budú zariadenia nasadzované verejnými a súkromnými spoločnosťami vrátane spoločnosti DTEK, významného poskytovateľa energie na Ukrajine, aby pomohli obnoviť elektrickú energiu 1,5 milióna ľudí, ktorí sú momentálne bez dodávok energie.

Svetové ekonomické fórum zvolalo 11. marca stretnutie generálnych riaditeľov svojich partnerských spoločností, akademikov, lídrov občianskej spoločnosti a ukrajinských lídrov na špeciálne stretnutie za okrúhlym stolom, aby prediskutovali okamžité potreby krajiny v súvislosti energiou. Fórum sa zameralo najmä na snahy o zachovanie dodávok elektriny a tepla pre obyvateľov Ukrajiny.

Najnovšie čísla diskutované na fóre ukázali, že viac ako 1,5 milióna ľudí v 1 300 ukrajinských mestách a obciach je v súčasnosti bez elektriny. Spoločnosť Schneider Electric sa zaviazala prispieť k obnoveniu a udržaniu dodávok energie ľuďom na Ukrajine. Realizácia tejto misie bude v spolupráci so spoločnosťou DTEK, ktorá má dobre vybudovanú sieť a expertízu na implementáciu humanitárnej pomoci v celej krajine.

Okrem darovania vybavenia nadácia Schneider Electric podporuje partnera mimovládnej organizácie „SOS Attitude“ pri prevádzkovaní utečeneckého tábora v Moldavsku.

Bezpečnosť a ochrana zamestnancov spoločnosti Schneider Electric, ako organizácie zostáva jej najvyššou prioritou. Spoločnosť poskytuje svojim ukrajinským zamestnancom a ich rodinám dočasné bývanie a ďalšie nevyhnutné potreby. Okrem počiatočného daru vo výške 1 milióna eur spoločnosť spustila aj internú crowdfundingovú kampaň, ktorá umožňuje zamestnancom podporovať svojich ukrajinských kolegov a ich rodiny, pričom Schneider Electric k peňažnému daru doloží bez horného limitu rovnaký obnos financií, aký zamestnanci vyzbierali.

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Schneider Electric