Polícia zasiahla proti organizátorom psích zápasov. Akcia Anubis odhalila desiatky pitbullteriérov a množstvo dôkazov (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Polícia, psie zápasy
Polícia zasiahla proti organizátorom psích zápasov. Akcia Anubis odhalila desiatky pitbullteriérov a množstvo dôkazov. Reprofoto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Príslušníci Policajného zboru v rámci akcie Anubis zasiahli proti organizátorom psích zápasov na Slovensku. Ako ďalej informoval hovorca policajného prezídia Roman Hájek, v rámci akcie vykonali domové prehliadky v Trnavskom, Nitrianskom a Žilinskom kraji.

Pri prehliadkach policajti objavili desiatky pitbullteriérov obidvoch pohlaví a množstvo dôkazov súvisiacich s nelegálnou činnosťou, ako bežiace pásy pre psov, drevené činky, kusadlá, páčidlá na otváranie papule, veterinárne preukazy, čipy, zdravotnícky materiál, steroidy a ďalšie neznáme látky, ako aj mobilné telefóny, fotoaparáty, USB kľúče a poznámkové bloky. Tieto dôkazy sú momentálne predmetom znaleckého skúmania.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Policajnej akcii predchádzala dlhodobá a odborná činnosť policajných špecialistov, ktorí pracovali na odhalení rozsahu tejto nelegálnej činnosti a na získaní potrebných dôkazov,“ uviedol Hájek, Dodal, že v prípade je vedené trestné stíhanie za trestný čin organizovania zápasov zvierat, za ktorý páchateľom hrozí trest odňatia slobody až na päť rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Roman Hájek