Aktualizované: Muž s nožom, ktorého zatkli pri Eiffelovej veži, tvrdí, že bol v kontakte s Islamským štátom

Polícia francúzsko
Francúzska polícia hliadkuje pod Eiffelovou vežou, kde sa stal incident s mladíkom, ktorý sa chcel dostať na vežu s nožom. 6. august 2017 Foto SITA/AP
  • aktualizované 6. augusta, 20:01

PARÍŽ 6. augusta (WebNoviny.sk) – Mladý Francúz, ktorého parížska polícia v sobotu zatkla, keď sa pokúšal s nožom dostať k Eiffelovej veži, tvrdí, že chcel napadnúť vojaka a podľa vlastných slov bol v kontakte s extrémistickou organizáciou Islamský štát, ktorá ho na to naviedla. Informoval o tom zdroj blízky vyšetrovaniu.

Polícia v súvislosti s týmto tvrdením pristupuje k incidentu ako k pokusu o teroristický útok, zatiaľ čo pôvodne ho klasifikovala len ako bežný zločin osoby s psychickými problémami, keďže mladíka nedávno prepustili z psychiatrickej nemocnice. Muž sa narodil v roku 1998 v Mauritánii, ale má francúzske občianstvo. Jeho meno nezverejnili.

Muž s nožom v ruke sa pokúšal dostať do zabezpečeného priestoru pod vežou a kričal pri tom „Alláhu akbar“, čo znamená v arabčine „Boh je veľký“. Bezpečnostné zložky ho však rýchlo spacifikovali. Pri incidente nikto neutrpel zranenia.

Spoločnosť, ktorá prevádzkuje pamiatku, informovala, že vežu nakrátko evakuovali, no v nedeľu ráno opäť otvorili, ako zvyčajne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom