Polícia omylom zastrelila turistku Mariu vo favele Rocinha

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Polícia, Brazília
Foto: ilustračné, SITA/AP.

RIO DE JANEIRO 24. októbra (WebNoviny.sk) – Brazílska vojenská polícia omylom zastrelila v pondelok počas zásahu v Riu de Janeiro španielsku turistku, keď automobil, v ktorom cestovala, nezastavil na policajnom kontrolnom bode.

Maria skonala v nemocnici

Incident sa stal v doobedňajších hodinách vo favele Rocinha, keď auto prešlo okolo policajtov a nezastavilo, ako malo.

Muži zákona začali preto strieľať a keď následne prišli k vozidlu, zistili, že v ňom sedia traja turisti a sprievodca. Šesťdesiatsedemročná Maria Esperanza Jimenez Ruiz, ktorá utrpela zranenie krku a následný infarkt, skonala v nemocnici.

Policajta zadržali

Prípad už je predmetom vyšetrovania, oznámil Fabio Cardoso z občianskej policajnej jednotky. Podľa neho vodič, ktorý je Talian a žije v Brazílii, nevidel žiadny kontrolný bod. V aute sa nachádzali okrem neho a zosnulej ženy aj dvaja ďalší španielski turisti. Policajta, ktorý turistku zastrelil, už zadržali, informuje spravodajský portál BBC.

Incidentu predchádzala v Rocinhe prestrelka medzi políciou a priekupníkmi drog. Dvaja policajti pri zásahu utrpeli zranenia. V uplynulých týždňoch vojenská polícia a armáda podnikli v Rocinhe viacero operácií zameraných na priekupníkov drog, ktorí bojujú proti zákonu a aj medzi sebou.

Návštevy faviel sú turisticky obľúbenou činnosťou. Pre narastajúcu ekonomickú krízu a násilie však nebývajú časté.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať