Polícia obvinila Alenu Zs. z ďalšej vraždy, NAKA zadržala sedem ľudí

SÚDY: Kauza vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice
Obvinená Alena Zs. (vpravo v popredí) po výsluchu štvorice obvinených na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici opúšťa budovu Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici, na ktorom sudca pre prípravné konanie rozhodol o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry na vzatie do väzby Tomáša Sz., Miroslava M., Zoltána A. a Aleny Zs. v kauze úkladnej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Banská Bystrica, 30. september 2018. Foto: archívne, SITA/Jakub Julény.

BRATISLAVA 24. januára (WebNoviny.sk) – Alena Zs. bola obvinená v kauze ďalšej vraždy. Informuje o tom polícia na svojej oficiálnej stránke na sociálnej sieti Facebook.

Ako uvádza polícia, v rámci realizácie policajnej akcie príslušníci Národnej protizločineckej jednotky (NAKA) v utorok zadržali celkom sedem osôb podozrivých zo spáchania závažnej násilnej a majetkovej trestnej činnosti.

„Na základe vykonaných úkonov a vyhodnotenia dôkaznej situácie bolo dňa 24. 01. 2019 vznesené obvinenie z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy formou účastníctva osobám: Roman O., Vladimír M., Ladislav V. a Alena Zs,“ napísala polícia.

Alena Zs. je od 30. septembra vo väzbe a je obvinená aj v prípade úkladnej vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. V decembri sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici nevyhovel jej žiadosti dostať sa na slobodu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena Zs.