Policajti zadržali pri Domažliciach takmer tridsať utečencov

Utečenci
Utečenci musia prijať fakt, že si jednoducho nemôžu vybrať členskú krajinu EÚ, ktorá ich bude chrániť. Foto: SITA/AP

PLZEŇ 21. apríla (WebNoviny.sk) – Polícia zadržala vo štvrtok pri juhočeskom meste Domažlice dvadsaťšesť nelegálnych migrantov. Pochádzajú z Afganistanu. Je medzi nimi aj 11 detí. Informáciu pre denník Právo potvrdil minister vnútra Milan Chovanec.

„Môžem potvrdiť, že bolo zadržaných 26 migrantov z Afganistanu. Je to jeden z najväčších odchytov v ostatnom čase. Svedčí o dobrej práci polície. S tými zadržanými cudzincami sa bude postupovať podľa zákona,“ povedal pre Právu Chovanec.

Dodávku s migrantmi policajti kontrolovali vo štvrtok ráno v obci Poběžovice v okrese Domažlice. Dvadsaťšesť utečencov sa tiesnilo v nákladovom priestore. Vodič aj spolujazdec však policajtom ušli a pátra po nich vrtuľník, potvrdila Právu domažlická policajná hovorkyňa Dagmar Brožová. Za akých okolností sa vodičovi aj spolujazdcovi podarilo utiecť, bezprostredne nebolo je jasné.

Podľa informácií Práva ide o dodávku s bulharským evidenčným číslom. Policajti ju zastavili neďaleko miestnej služobne.

Brožová ďalej spresnila, že medzi utečencami sú muži, ženy aj deti. „Všetci by mali byť v poriadku,“ dodala hovorkyňa.

Od júna 2015, keď začali na území ČR platiť sprísnené opatrenia v súvislosti s migračnou krízou, polícia zadržala do tohtoročného 19. apríla 3437 ľudí. V troch detenčných zariadeniach pre utečencov je podľa štatistík ministerstva vnútra 95 ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Polícia ČR