Policajti ukončili pátranie po trojročnom Jarkovi, našli ho bez známok života

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Policajná páska
Foto: ilustračné, www.facebook.com.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 8. marca, 15:35

Pátranie po trojročnom Jarkovi na východe Slovenska sa skončilo tragicky. Ako informovala na sociálnej sieti Dobrovoľná civilná ochrana – Košický kraj, krátko popoludní dostali informáciu, že dieťa z obce Ďurkov (okr. Košice-okolie) sa podarilo vypátrať, no bez známok života.

Ako uviedla košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, oznámenie o nezvestnosti maloletého prijala polícia v stredu 6. marca popoludní.

„Policajti po nezvestnej maloletej osobe začali okamžite pátrať, do pátrania sa okrem policajtov z priľahlých obvodných oddelení zapojil aj psovod so služobným psom, záchranári so štvorkolkami, príslušníci HaZZ, dobrovoľní hasiči z okolitých dedín. Súčinnosť poskytoval aj vrtuľník Ministerstva vnútra SR a do pátrania sa zapojili aj študenti Strednej odbornej školy Policajného zboru v Košiciach,“ uviedla Ivanová s tým, že prehľadané bolo nielen blízke okolie a miesta možného výskytu maloletej osoby, ale aj neďaleký lesný porast.

Tragický záver trojdňového intenzívneho pátrania v popoludňajších hodinách potvrdila aj polícia.

„Obhliadajúci lekár na mieste nevylúčil cudzie zavinenie a na zistenie presnej príčiny smrti bolo nariadené vykonanie zdravotno-bezpečnostnej pitvy. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach okolie začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia,“ doplnila Ivanová.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lenka Ivanová
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SR