Policajti pri prehliadke auta zhabali podozrivé látky, posádku vozidla eskortovali za mreže

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Policajná vlčiačka vyňuchala drogy
Policajti objavili pri prehliadke vozidla podozrivé látky. Foto: ilustračné, www.facebook.com

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade vzniesol obvinenie voči 28-ročnej Elene bývajúcej toho času v Spišskej Novej Vsi a 33-ročnej Jane z Popradu zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok,  jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Agentúru SITA o tom informovala Prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

„Elena si zadovážila igelitové vrecká s obsahom hnedastej kryštalickej látky, časť z nich odovzdala Jane, časť si ponechala pre seba. Policajti v utorok popoludní v Poprade zastavili osobné motorové vozidlo značky BMW, bola vykonaná jeho prehliadka a nájdené podozrivé látky boli zaistené a zaslané na expertízne skúmanie. Vo vozidle boli tieto dve ženy a jeden 38-ročný muž z okresu Poprad. Všetkých troch zadržali a obmedzili na osobnej slobode,“ uviedla Ligdayová s tým, že muža po vykonaní potrebných procesných úkonov prepustili na slobodu, ženy umiestnili do cely policajného zaistenia.

Podľa znaleckého skúmania ide o látku s obsahom metamfetamínu a izopropylbenzylamínu o celkovej hmotnosti 1,51 gramu. Z uvedeného množstva by bolo možné vyrobiť až 16 jednorazových dávok drogy. Obvineným ženám v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jana Ligdayová
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR