Policajti počas protivládneho protestu nepoužili zásahové výbušky, odvracali hodené predmety

PROTEST: Proti vláde Igora Matoviča v Bratislave
Polícia počas protestu proti vláde Igora Matoviča pred Úradom vlády SR v rámci núdzového stavu na Slovensku pre pandémiu COVID-19 pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu. Bratislava, 17. november 2020. Foto: SITA/Jana Birošová

Polícia vylučuje použitie zásahových výbušiek príslušníkmi poriadkových jednotiek počas neohlásených verejných zhromaždení zo 17. novembra v Bratislave. Ako vo svojom profile na sociálnej sieti uvádza bratislavská polícia, príslušníci poriadkových jednotiek počas zhromaždenia.

Naopak odvracali rukami a obrannými štítmi pyrotechnické predmety, ktoré boli zo strany zúčastnených osôb hodené proti nim. „Zásahové výbušky zo strany policajtov poriadkových jednotiek neboli použité,“ zdôrazňuje polícia.

Pri útokoch zúčastnených osôb počas neohlásených zhromaždení v utorok 17. novembra v Bratislave bol zranený jeden príslušník Policajného zboru SR. Zhromaždenia sa uskutočnili na Námestí SNP, Hodžovom námestí, Predstaničnom námestí, Námestí slobody a aj pred budovou Národnej rady SR.

Na zhromaždeniach sa zúčastnili aj prívrženci krajnej pravice ako aj rizikoví športoví fanúšikovia z Ultras skupín. Verejný poriadok bol narušený na Námestí slobody a na Hodžovom námestí, preto bola polícia nútená použiť donucovacie prostriedky,“ uviedla v stredu 18. novembra polícia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom