Ministerstvo vnútra SR pokračuje v modernizácii technického vybavenia bezpečnostných zložiek. Do všetkých krajov prerozdelí 73 nových služobných vozidiel pre Policajný zbor SR za takmer 1,75 milióna eur s DPH. Určené sú pre policajné útvary krajských a okresných riaditeľstiev. Policajtom ich odovzdal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.
Ako informoval oddelenie komunikácie rezortu vnútra, ide o vozidlá typu Kia Ceed SW s benzínovým motorom 1,5 T-GDI a sedemstupňovou automatickou prevodovkou. Výbava Gold + Ledpack zahŕňa moderné bezpečnostné a asistenčné systémy, ktoré majú zvýšiť komfort a bezpečnosť pri výkone služby v nepretržitej prevádzke.
Vozidlá boli obstarané zo štátneho rozpočtu, pričom cena jedného auta vrátane zimnej výbavy a servisu na päť rokov alebo 150-tisíc kilometrov predstavuje 23 862 eur s DPH.

Prepustené upratovačky dostanú odstupné nad zákonný rámec, ministerstvo ponúkne niektorým ďalšie uplatnenie
„Je pre mňa dôležité, aby policajti mali pri náročnom výkone služby kvalitné pracovné podmienky. Verím, že nové vozidlá zefektívnia ich službu a zvýšia komfort pri každodennej práci,“ uviedol minister s tým, že moderné vybavenie prispieva k vyššej bezpečnosti zasahujúcich aj občanov.
Rezort vnútra od začiatku roka 2026 odovzdal Policajnému zboru a ďalším útvarom už celkovo 214 vozidiel rôznych typov vrátane modelov značiek Škoda, Kia či Mercedes-Benz, ako aj štvorkoliek s prívesmi. Na obnovu vozového parku nadviazal aj v predchádzajúcich rokoch, keď v roku 2025 pribudlo 615 vozidiel a v roku 2024 ďalších 306. Ministerstvo vnútra deklaruje, že systematická obnova vozového parku bude pokračovať aj naďalej.
