Pojednávanie v prípade údajných úplatkov pre advokáta opäť pokračuje

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Korupcia, úplatok
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na piatok 18. marca hlavné pojednávanie s advokátom Dušanom D. Ten je stíhaný pre trestný čin nepriamej korupcie.

Súd pritom už v júni 2020 advokáta v danej veci oslobodil. Prokurátor sa následne voči rozhodnutiu odvolal, prípad tak putoval na Najvyšší súd SR. Ten vec vrátil prvostupňovému, aby ju opätovne prejednal a rozhodol.

Obvinenia odmieta

Podľa prokuratúry advokát ešte v roku 2011 oslovil obvineného Michala P., v prípade ktorého mal sudca rozhodovať o jeho vzatí do väzby s tým, že je možné zabezpečiť, aby sa tak nestalo.

Bolo však podľa neho potrebné zaplatiť sumu vo výške štyritisíc eur. Následne v súvislosti s rozhodovaním odvolacieho súdu o väzbe obvineného mu advokát podľa obžaloby údajne povedal, že v tomto prípade je potrebné zabezpečiť čiastku 14-tisíc eur.

Obe spomenuté sumy podľa prokuratúry obvinený advokátovi aj odovzdal. Obžalovaný sa bránil tým, že išlo o odmenu za právne služby.

Roháčov advokát

Dušan D. v minulosti zastupoval napríklad Jozefa Roháča zo skupiny sýkorovci, ktorý bol odsúdený na doživotie na Slovensku aj v Maďarsku.

Advokát sa stal známym tiež vďaka videu z roku 2017. Vynadal v ňom cyklistovi, ktorého obchádzal autom na Dunajskej hrádzi pri Bratislave.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Firmy a inštitúcie Špecializovaný trestný súd SR