Podnikateľ Suchoba sa počas výsluchu priznal v kauzách Očistec aj Mýtnik

Michal Suchoba
Zdroj: www.minv.sk.
  • aktualizované 27. marca 2021, 13:37

Podnikateľ Michal Suchoba sa pri výsluchu priznal v kauze Očistec. Informuje o tom spravodajský portál Aktuality.sk.

Slovenská polícia v sobotu vypočúva Michala Suchobu cez telemost medzi Bratislavou a Abú Zabí, kde sa muž aktuálne nachádza. Tamojšia polícia mu zabavila cestovný pas, slovenská strana už požiadala o jeho vydanie.

Za úplatok sa malo prerušiť vyšetrovanie

Bývalý šéf daňových kriminalistov Ľudovít Makó vypovedá, že ho Michal Suchoba v roku 2017 oslovil v súvislosti s vyšetrovaním kauzy Medúza Group.

Ľudovít Makó mal prostredníctvom svojich kontaktov na NAKA za úplatok 70-tisíc eur od Michala Suchobu zabezpečiť, aby vyšetrovanie tejto kauzy prerušili, alebo úplne zastavili. Informoval o tom v polovici marca portál Zoznam.sk.

Suchoba figuroval aj v ďalšej kauze

Michal Suchoba figuruje aj v kauze Mýtnik, ku ktorej v sobotu ráno rovnako vypovedá. Počas éry šéfovania Františka Imreczeho sa mali dohadzovať miliónové zákazky daniarov IT firme Allexis Michala Suchobu, pod kontrolou oligarchu Jozefa Brhel.

Dnes sú všetci traja obvinení z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, oligarcha Jozef Brhel aj z prijímania úplatku.

Priznanie ku skutkov v kauze Mýtnik

Podľa informácií portálu Aktuality.sk sa mal Michal Suchoba priznať aj v kauze Mýtnik.

„Môžem potvrdiť, že sa priznal ku skutkom, ktoré sú mu kladené za vinu, avšak jeho dnešná výpoveď značnou mierou mení optiku na niektoré skutkové tvrdenia, ktoré sú uvedené v jednotlivých uzneseniach,“ potvrdil portálu právny zástupca Michala Suchobu Miroslav Ivanovič.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe František ImreczeJozef BrhelĽudovít MakóMichal Suchoba