Počet zásahov hasičov v Trenčianskom kraji vlani stúpol, požiarov však bolo menej

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
požiar, oheň, hasiči
Foto: ilustračné, Getty Images

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčianskom kraji absolvovali v minulom roku 3 374 výjazdov, čo je o 515 výjazdov viac ako v roku 2019. Výrazne stúpol predovšetkým počet technických zásahov, naopak, klesol počet zásahov pri požiaroch, ktorých vlani zaznamenali 664.

Kým v roku 2019 zasahovali krajskí hasiči pri 782 požiaroch, vlani ich bolo o 118 menej. „Pri požiaroch hasiči zachránili 117 osôb, 32 osôb sa zranilo a osem ľudí následky požiarov neprežilo,“ informoval hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Trenčíne Marián Petrík.

Z celkového počtu hasičských výjazdov predstavovali technické zásahy takmer 60 percent. „Celkovo zaznamenali hasiči v kraji za minulý polrok 2 010 technických zásahov, pričom 744 z nich boli výjazdy k dopravným nehodám. Pri nich bolo 476 osôb zranených a 28 osôb následkom dopravných nehôd podľahlo,“ uviedol Petrík.

Za požiar s najvyššou škodou bol označený aprílový požiar píly v obci Bolešov v okrese Ilava, škoda bola vyčíslená na 400-tisíc eur. „Najdlhšie trvajúcim zásahom bol zásah hasičov z 8. augusta 2020 pri požiari Domova sociálnych služieb v Zemianskych Kostoľanoch v okrese Prievidza, ktorý trval takmer sedem hodín. Hasiči pri ňom evakuaovali 48 osôb,“ doplnil Petrík.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia