Petříček nevidí dôvod k rezignácii, kritika zo strany komunistov a Zemana ho necháva chladným

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Tomáš Petříček
Český minister zahraničia Tomáš Petříček. Foto: archívne, SITA/AP.

PRAHA 3. januára (WebNoviny.sk) – Český minister zahraničia Tomáš Petříček dôvody ku svojej rezignácii nevidí. Reagoval tak na otázku Noviniek, či vníma kritiku zo strany KSČM a prezidenta Miloša Zemana ako dostatočnú k svojmu koncu v kabinete.

Podpora z vedenia ČSSD

Kritika ho podľa jeho slov necháva chladným, pretože má podporu z vedenia ČSSD a výčitky zatiaľ nepočul ani od premiéra Andreja Babiša (ANO).

„KSČM nie je vo vláde práve preto, že jej zahraničná politika sa nezhoduje s tou, ktorú presadzuje vláda Českej republiky. Ich kritika ma preto necháva chladným. S pánom prezidentom budem o jeho výhradách rád osobne diskutovať,“ uviedol minister Petříček.

Kritika aj zo strany Babiša

Ako komunisti, tak aj Zeman fungovanie ministra Petříčka koncom roka kritizovali. Babiš sa pritom na adresu Petříčka už v minulosti niekoľkokrát vyjadril kriticky, ale nepovedal, že by mal byť priamo odvolaný.

Petříček dodal, že podporu mu pred niekoľkými týždňami vyjadrilo aj vedenie jeho ČSSD. To, že strana žiadne zmeny nechystá, potvrdil aj jej predseda Jan Hamáček. Ako o prípadnom možnom Petříčkovom nástupcovi sa špekuluje o jednom z bývalých šéfov českej diplomacie Janovi Kohútovi, uvádza portál Novinky.cz.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej BabišJan HamáčekMiloš Zeman
Firmy a inštitúcie ČSSD Česká strana sociálnodemokratickáHnutie ANO