Fantastická Vlhová ovládla nedeľňajší slalom v Kranjskej Gore, Shiffrinová v prvom kole chytila špicara (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slalom, Kranjska Gora
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová na pódiu po jej triumfe v nedeľňajšom slalome v Kranjskej Gore. Kranjska Gora, 7. január 2024. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 7. januára 13:56

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová ovládla nedeľňajší slalom Svetového pohára 2023/2024 v Kranjskej Gore. Na zjazdovke Podkoren obhájila prvenstvo spred dvoch rokov a celkovo v tomto slovinskom stredisku zaznamenala už tretí slalomový triumf, keďže tu vyhrala aj v roku 2020.

V súčte dvoch jázd Vlhová triumfovala o 72 stotín sekundy pred Nemkou Lenou Dürrovou, tretia skončila s mankom 87 stotín sekundy A.J. Hurtová. Americká lyžiarka bola po prvom kole až šestnásta, no najlepším druhým kolom sa posunula o trinásť priečok nahor. Slovenka mala siedme najlepšie druhé kolo.

Shiffrinová nedokončila prvé kolo

Dvadsaťosemročná Liptáčka bola v nedeľu líderkou po prvom kole a v druhom potvrdila prvý post. O 26 stotín sekundy viedla pred Dürrovou aj Chorvátkou Leonou Popovičovou, ktoré dosiahli rovnaký čas. Menej ako sekundu strácalo dovedna až sedem jej súperiek.

Fotografie: Nedeľňajší slalom

„Nešla som úplne najlepšie, ale ani zle. Trochu som sa trápila, od polky som takmer nič nevidela. Asi by sa mi zišli stierače. Napriek jednej chybe je to celkom fajn. Úvod aj záver som mala dobrý,“ povedala Vlhová v prenose JOJ Šport.

Slalom, Kranjska Gora
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa teší z triumfu v nedeľňajšom slalome v Kranjskej Gore. Kranjska Gora, 7. január 2024. Foto: SITA/AP.

Prvé kolo nedokončila Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá vypadla ešte pred druhým zo štyroch priebežných medzičasov, pričom na prvom strácala na Vlhovú takmer pol sekundy.

Vlhová dosiahla 22. slalomový triumf v kariére

Vlhová si pripísala 31. triumf v pretekoch Svetového pohára a v slalome zaznamenala 22. víťazstvo.

„Mám veľkú radosť z cenného triumfu vo veľmi ťažkých podmienkach. Šla som do toho naplno, pretože som vedela, že to bude mimoriadne náročné, najmä v druhom kole,“ povedala do mikrofónu organizátorov po prvom triumfe v roku 2024.

Fotografie: Sobotňajší obrovský slalom

Petra Vlhová, úradujúca olympijská šampiónka v najtočivejšej disciplíne, dosiahla v nedeľu tretí tohtosezónny slalomový triumf, predchádzajúce dva si vyjazdila vo fínskom Levi a francúzskom Courcheveli. Víťazstvom sa Slovenka v hodnotení disciplíny dotiahla na Shiffrinovú na rozdiel piatich bodov.

V celkovom poradí Svetového pohára sa posunula na druhú pozíciu pred Federicu Brignoneovú, za americkou líderkou je o 207 bodov.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2023/2024

  • Kranjska Gora – slalom

1. kolo: 1. PETRA VLHOVÁ (SR) 51,30 s., 2. Leona Popovičová (Chorv.) a Lena Dürrová (Nem.) obe +0,26 s., 4. Sara Hectorová (Švéd.) +0,71, 5. Paula Moltzanová (USA) +0,80, 6. Katharina Liensbergerová (Rak.) +0,89, 7. Katharina Huberová (Rak.) +0,96, 8. Anna Swenová Larssonová (Švéd.) +0,97, 9. Ana Buciková (Slo.) +1,32, 10. Michelle Gisinová (Švaj.) +1,47

  • Petra Vlhová mala štartové číslo 1
  • 1. kolo z elitnej 15-ky nedokončili: Mikaela Shiffrinová (USA), Mina Fürst Holtmannová (Nór.), Katharina Truppeová (Rak.)

2. kolo (celkové poradie): 1. PETRA VLHOVÁ (SR) 1:47,62 min., 2. Lena Dürrová (Nem.) +0,72 s., 3. A. J. Hurtová (USA) +0,87, 4. Camille Rastová (Švaj.) +1,17, 5. Paula Moltzanová (USA) +1,23, 6. Sara Hectorová (Švéd.) +1,38, 7. Katharina Liensbergerová (Rak.) +1,53, 8. Chiara Pogneauxová (Fran.) +1,68, 9. Katharina Huberová (Rak.) +1,76, 10. Michelle Gisinová (Švaj.) +1,96

  • Petra Vlhová išla ako posledná
  • 2. kolo nedokončili: Zrinka Ljutičová (Chorv.), Bianca Bakke Westhoffová (Nór.), Emma Aicherová (Nem.), Ana Buciková (Slo.), Anna Swenová Larssonová (Švéd.)

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Mikaela ShiffrinováPetra Vlhová