Vlhová začala rok 2024 tesne za pódiom, obrovský slalom v Kranjskej Gore nevyhrala ani Shiffrinová (video+foto)

Petra Vlhová, obrovský slalom Kranjska Gora
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas prvého kola obrovského slalomu v Kranjskej Gore. Kranjska Gora, 6. január 2024. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 6. januára 13:56

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila štvrté miesto v sobotňajšom obrovskom slalome Svetového pohára 2023/2024 v Kranjskej Gore. V tomto slovinskom stredisku tak v „obráku“ stále čaká na víťazstvo, v minulosti tam bola druhá v roku 2020 a vlani tretia. Už v nedeľu si môže napraviť chuť v slalome, v najtočivejšej disciplíne bude obhajovať vlaňajší triumf.

Vlhová po prvom kole viedla

Dvadsaťosemročná Liptáčka na zjazdovke Podkoren po prvom kole viedla. Pred druhou Taliankou Federicou Brignoneovou mala náskok dvoch stotín sekundy, tretia bola s mankom 15 stotín sekundy Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová.

„Cítila som sa dobre, no boli tam aj drobné chyby. Snažila som sa ísť to, čo viem. A nakoniec to vyšlo na prvú priečku. Stále prší a podmienky sú náročné, ale som tu, aby som bojovala,“ hovorila Vlhová po prvej jazde pre JOJ Šport.

Američanka Mikaela Shiffrinová zajazdila v úvodnej jazde až siedmy najlepší čas a na Vlhovú strácala takmer sekundu (+0,98 s).

Obrovský slalom vyhrala Grenierová

V druhom kole dosiahla Vlhová až 18. čas a klesla na štvrtú priečku. Z triumfu sa napokon tešila Kanaďanka Valerie Grenierová, na druhom mieste skončila Gutová-Behramiová a tretie miesto obsadila Brignoneová. Shiffrinová napokon skončila na 9. priečke.

Zaujímavosťou je, že Grenierová dosiahla iba druhý triumf v pretekoch Svetového pohára, pričom obhájila vlaňajšie prvenstvo v obrovskom slalome z Kranjskej Gory.

Na pozícii líderky hodnotenia obrovského slalomu sa udržala Brignoneová so 460 bodmi, druhá Gutová-Behramiová ich má 445 a tretia Shiffrinová 349. Vlhová v hodnotené disciplíny na Brignoneovú stráca 163 bodov. V celkovom poradí Svetového pohára má Shiffrinová 929 bodov, na druhom mieste je Brignoneová so 697 bodmi a tretia Vlhová ich má 622.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2023/2024

• Kranjska Gora – obrovský slalom

1. kolo: 1. PETRA VLHOVÁ (SR) 56,55 s., 2. Federica Brignoneová (Tal.) +0,02 s., 3. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) +0,15, 4. Valerie Grenierová (Kan.) +0,35, 5. Sara Hectorová (Švéd.) +0,79, 6. Thea Louise Stjernesundová (Nór.) +0,84, 7. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,98, 8. Marta Bassinová (Tal.) +1,02, 9. Mina Fürst Holtmannová (Nór.) +1,20, 10. Franziska Gritschová (Rak.) a Paula Moltzanová (USA) +1,22

• Petra Vlhová mala štartové číslo 2

2. kolo (celkové poradie): 1. Valerie Grenierová (Kan.) 1:50,51 min., 2. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) +0,37 s., 3. Federica Brignoneová (Tal.) +0,51, 4. PETRA VLHOVÁ (SR) +0,61, 5. Thea Louise Stjernesundová (Nór.) 1,18, 6. Sara Hectorová (Švéd.) +1,59, 7. Franziska Gritschová (Rak.) +1,69, 8. Alice Robinsonová (N. Zél.) +1,77, 9. Mikaela Shiffrinová (USA) +1,88, 10. Marta Bassinová (Tal.) +1,90

• Petra Vlhová išla ako posledná
  • 2. kolo nedokončili: Cassidy Grayová (Kan.), Ana Buciková (Slo.), Julia Scheibová (Rak.), Paula Moltzanová (USA)
Viac k osobe Federica BrignoneováLara Gutová-BehramiováMikaela ShiffrinováPetra VlhováValerie Grenierová