Pellegrini varuje Fica pred vládou s Republikou, strana Hlas-SD určila podmienky pre vstup do vlády (video)

Hlas, Pellegrini
Predseda strany Hlas - SD Peter Pellegrini na tlačovej besede. Utorok, 15. august, 2023. Foto: HLAS - sociálna demokracia, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Predseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini varuje predsedu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica pred vládou s hnutím Republika.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

„Robert, vládou s fašistami sa ani nestraší a ani nevyhráža. Hlas-SD ani ja osobne sa na takej vláde nikdy nebudeme podieľať,“ uviedol vo videu na sociálnej sieti.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Strana Hlas-SD si určila tri podmienky pre vstup do vlády – zavedenie trinásteho dôchodku, silná ruka štátu v strategických podnikoch a vyrovnanie regionálnych rozdielov. Zároveň však Pellegrini tvrdí, že si nevie predstaviť, ako by tieto podmienky dokázali presadiť s progresívnymi alebo liberálnymi stranami.

„Máme aj štvrtú podmienku. Nijakým spôsobom nemôže byť ohrozené členstvo Slovenska v  a NATO a bude ním priamo ohrozené, ak bude Smer-SD po voľbách spolupracovať s Republikou,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter PellegriniRobert Fico
Firmy a inštitúcie Európska úniaHlas - sociálna demokraciaHnutie RepublikaNATO Organizácia Severoatlantickej zmluvySmer - SSDVláda SR